Одна із функцій уповноваженого органу з питань пробації під час здійснення нагляду та проведення в рамках соціально – виховної роботи є відвідування засудженої особи за місцем її проживання, з метою забезпечення контролю над поведінкою та способом життя.

З метою виконання службових обов’язків та проведення ефективної соціально - виховної роботи з застосуванням диференційованого підходу, а також перевірка виконання особами, міра покарання яких не пов’язана з позбавленням волі одного із обов’язку покладених на них судом: повідомляти про зміну місця проживання, представниками Білгород-Дністровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області старшим інспектором майором внутрішньої служби Кузнецовою Оленою та психологом відділу Чумак Оленою спільно з дільничним офіцером поліції Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області капітаном поліції Середою Андрієм, було здійснено виїзд за місцем проживання засуджених, які перебувають на обліку в уповноваженому органі з питань пробації.

В ході перевірки було з’ясовано, що особи дійсно проживають за вказаними адресами, що є виконанням обов’язків покладених на них судом. Ознайомились з середовищем, в якому проживає дана категорія людей, їхнє коло спілкування, ознайомилися з їхнім способом життя. Крім того, вивчено умови проживання, поведінки в побуті, наявність скарг з боку сусідів, родичів, обговорено питання щодо поведінки засуджених в громадських місцях. Під час спілкування були встановлені нові обставини щодо засуджених та зібрано стосовно них об’єктивні характеризуючі матеріали. Психологом відділу Оленою Чумак, були надані практичні рекомендації стосовно збереження психологічного мікроклімату в родині, нормалізування психоемоційного дисбалансу особистості, вирішення міжособистісних та внутрішньоособистісних проблем.

Кузнецова Олена провела з підобліковими індивідуально – профілактичні бесіди стосовно не вчинення під час іспитового строку нового кримінального правопорушення та повторно роз’яснено порядок та умови відбування покарання, виконання обов’язків покладених на них судом, а також наголосила про правові наслідки за невиконання обов’язків.

До того ж, Середа Андрій акцентував увагу суб’єктів пробації на дотримання вимог статей Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо норм поведінки в громадських місцях та роз’яснив обмеження встановлені судом, недопустимість вчинення повторних злочинів та порушень громадського порядку.

Співпраця між поліцією та органом пробації є однією з пріоритетних напрямів, оскільки вказані заходи допомагають запобіганню вчиненню повторних правопорушень, чим в свою чергу забезпечують безпеку суспільства в цілому. До того ж, спілкування із засудженими в домашніх умовах відкриває їхню особистість, що являються дієвим інструментом та впливає на результат профілактичної роботи з суб’єктами пробації, а також спілкування з близьким оточенням суб’єкта пробації дає можливість об’єктивно оцінити його психологічно-особистісні особливості.

Возможно, это изображение 2 человека и на открытом воздухе