Навички першої допомоги – критична необхідність для кожної людини, особливо в умовах війни. Сьогодні це без перебільшень може врятувати людське життя. Тому, оперативність надання допомоги часто залежить від людей, що знаходяться поряд з постраждалим (члени сім’ї, колеги, перехожі), особливо якщо вони володіють навичками надання першої допомоги.

Перша допомога - це комплекс необхідних заходів, спрямованих на збереження життя та здоров’я постраждалого до моменту надання кваліфікованої медичної допомоги.

8 вересня 2022 року в рамках проведення «Тижня здоров’я» в Білгород-Дністровському районному відділі з питань пробації відбулася зустріч із медичною сестрою Білгород-Дністровського медичного фахового коледжу Оленою Просєковою, яка провела практичне заняття для працівників пробації з основ надання першої до медичної допомоги.

Під час заняття учасників було ознайомлено з алгоритмом MARCHE та його складовими, фактами про кров, ознаками кровотечі та кровоспинними засобами, джгутами та важливими принципами роботи з ними, основами зовнішнього масажу серця та методами зупинки немасивних кровотеч, діями для зігрівання потерпілого та опіками трьох ступенів, а також загальною хронологією надання допомоги.

Олена Просєкова провела відповідний інструктаж та наглядно показала як зупиняти кровотечу з використанням тампонади та джгутів, як діяти при опіках тіла, переохолодженні, зупинці серця тощо.

Возможно, это изображение 10 человек, ребенок, люди сидят и люди стоят