Враховуючи ситуацію, що склалася в країні, пошук нової роботи значно ускладнився. Усі зіткнулись з новими реаліями на ринку праці, особливі труднощі виникають у безробітних осіб 45+. У громадян існують складнощі в пошуку роботи, зокрема, після перерви в роботі або при бажанні чи необхідності поміняти фах. Перед ними постають питання як бути в таких ситуаціях.

22 липня 2022 року у Білгород-Дністровському міськрайонному центрі зайнятості був проведений груповий профконсультаційний захід із залученням соціальних партерів: фахівців Головного управління ПФУ в Одеський області та Координаційного центру з надання правової допомоги.

Безробітним громадянам було надано ґрунтовну консультацію про важливість наявності страхового стажу та досягнення пенсійного віку – як головних умов призначення пенсії за віком на сьогоднішній день. Були надані чіткі роз’яснення з приводу підрахунку страхового стажу, як правильно сформувати запит в Пенсійний Фонд України щодо отримання довідки ОК-5 для перевірки власного страхового стажу. Окрім цього, вони отримали інформацію про правову допомогу, ознайомилися з правовими поняттями. Адже в наш час, як ніколи важливо бути проінформованими в Законах України. Учасниця семінару Лілія поділилися своїми враженнями: «Дякую центру зайнятості за організацію такого семінару із залученням спеціалістів різних напрямів. Було цікаво, пізнавально і дуже інформативно».

Протягом заходу виникло питання: «яким є ідеальний вік для праці?». Фахівці служби зайнятості впевнені, що кожен може працювати в будь-якому віці, розкриваючи свої сильні сторони. Проте пам’ятайте, що отримуючи заробітну плату в «конверті» чи маючи інше джерело доходу - ви маєте забезпечене сьогодення, але ризикуєте своїм майбутнім.