ІНФОРМАЦІЯ

про ринок праці та надання послуг Білгород-Дністровською філією Одеського обласного центру зайнятості у січні – березні 2023 року (в т.ч. Саратський та Татарбунарський відділи)

Впродовж січня - березня 2023 року послугами Білгород-Дністровської філії Одеського обласного центру зайнятості користувалися 1596 безробітних. Серед загальної чисельності безробітних –79,1% (1262) складали жінки,  21,5 % (343) - молодь до 35 років, 60,1% (959) – мешканці сільської місцевості. Мали статус безробітного 94 осіб з числа вивільнених громадян (звільнені у зв’язку зі скороченням, реорганізацією, ліквідацією підприємств, установ, організацій).

Найбільша частка безробітних спостерігалася серед людей з загальною середньою освітою - 51,7%, вищу освіту мали 31,1% безробітних, професійно-технічну освіту - 17,2 %.

Станом на 01.04.2023 в філії зареєстровано 773 безробітного.  Із загальної чисельності зареєстрованих безробітних 638 осіб - жінки, 183 – молодь у віці до 35 років, 98 особа має додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, 493 осіб проживають у сільській місцевості.

Кількість зареєстрованих безробітних за професійними групами на кінець березня 2023 року:

Законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі) – 46 безробітних,

Професіонали – 36,

Фахівці – 63,

Технічні службовці – 65,

Працівники сфери торгівлі та послуг - 180,

Кваліфіковані робітники сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства – 104,

Кваліфіковані робітники з інструментом – 47,

Робітники обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин - 71,

Найпростіші професії та особи без професії  - 161.

Щодо наявності вакансій та їх укомплектування

З початку року база даних філії містила 697 вакансій, їх подали  198 роботодавців. Аналіз структури вакансій поданих для укомплектування за сприянням служби зайнятості за рівнем оплати свідчить, що у 27,5% (192) вакансій запропоновано мінімальний розмір заробітної плати, від мінімальної до середньої – у 66,9% (466), більше середньої заробітної плати – у 1,0% (39) вакансії; 1 вакансію подано зі скороченим режимом роботи. Середній розмір заробітної плати у вакансіях станом на 01.04.2023 становив 8362,1 грн., а середня тривалість укомплектування вакансій склала 11 днів. За сприянням центру зайнятості було укомплектовано 442 вакансій, рівень укомплектування становить 63,4%.

Кількість претендентів на одну вакансію - 4 осіб.

Станом на 01.04.2023 в центрі зайнятості зареєстровано 188  актуальних вакансій.

Кількість вакансій за професійними групами на кінець березня 2023 року:

Законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі) – 14 вакансій,

Професіонали –53,

Фахівці –17,

Технічні службовці – 6,

Працівники сфери торгівлі та послуг -13,

Кваліфіковані робітники сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства - 37

Кваліфіковані робітники з інструментом - 15

Робітники обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин - 26,

Найпростіші професії та вакансії для осіб без професії  - 7.

Сприяння працевлаштуванню.

З початку року працевлаштовано 464 незайнятих громадян, в тому числі 193 особа, що мала статус безробітного.

Середня тривалість зареєстрованого безробіття у звітному періоді  склала 129 календарний день.

Середня тривалість пошуку роботи безробітними - 115 календарний день.

Щодо організації громадських та інших робіт тимчасового характеру

З метою тимчасової зайнятості, центром зайнятості на замовлені роботодавцями місця   направлено на роботи тимчасового характеру 79 безробітних  (з них 78 осіб - мешканці сільської місцевості).

Щодо надання послуг особам з інвалідністю

Протягом звітного періоду статус безробітного мали 44 осіб з інвалідністю, 1 особа проходила навчання, 8 особи  працевлаштовано. Станом на 01.04.2023 в філії перебуває 18безробітних з інвалідністю.

Організація професійного навчання безробітних

З початку року за направленням  філії професійне навчання, підготовку, перепідготовку проходили 115 безробітних (в т.ч. 101 особи – мешканці сільської місцевості).

2 особи підтвердили результати неформального навчання за професією «Кухар» 3 розряду.

Профорієнтаційні послуги

Надано 2837 профінформаційних послуг, 2096 профконсультаційних послуг (в т.ч. 144 послуги із застосуванням психодіагностики, 70 послуг з профвідбору).

Надання послуг внутрішньо переміщеним особам

Мали статус безробітного 73 особи з числа зареєстрованих  переселенців, 4 особи проходили навчання, 11 осіб працевлаштовано (в т.ч. 10 безробітних). Продовжують перебувати 34 безробітних з даної категорії.

Надання послуг учасникам бойових дій (далі - УБД).

Мали статус безробітного 2 УБД,  продовжує перебувати 1 безробітний з даної категорії.

Допомога по безробіттю

Протягом звітного періоду 859 безробітний отримував допомогу по безробіттю. На кінець звітного періоду допомогу по безробіттю отримували 407 безробітних. Середній розмір допомоги по безробіттю у березні склав 5628,1 грн. Мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб був встановлений у розмірі 1800,00 грн., а для вперше шукаючих роботу та окремих категорій застрахованих осіб – 650,00 грн. (на період карантину розмір цієї допомоги збільшено і встановлено у розмірі 1000,00 грн.). Станом на кінець звітного періоду максимальний розмір допомоги по безробіттю складав 6700,00 грн.