Фото без опису

 

 

 

Відкриваючи Об’єднавчу конференцію та установчі збори об’єднання інноваційно-космічних кластерів, яка відбулась сьогодні в Одесі, голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький нагадав усім присутнім, що історія Одещини пов’язана з найгучнішими іменами чи космічними розробками.

«Завдяки апаратурі, розробленій одеситами, було здійснено багато відкриттів. Апаратуру для самохідних станцій Марс-4, Марс-5, а також станцій, що досліджували Венеру, розробляли в Одеському Політехнічному університеті, а фахівці Одеського науково-дослідного інституту телевізійної техніки виготовили першу у світі цифрову телевізійну апаратуру,  системи зв’язку та подачі телевізійного сигналу між першими телекомунікаційними супутниками та наземною інфраструктурою» – зазначив голова Одеської ОДА.

Фото без опису

Сергій Гриневецький відзначив, що представники Одещини і сьогодні працюють в космічній галузі, а сфера ІТ безпосередньо пов’язана з розвитком технологій та космосу.

«За експертною оцінкою Одеська область входить у п’ятірку регіонів України з найбільш динамічно зростаючим ринком ІТ- послуг та найбільшою кількістю ІТ спеціалістів: у 2021 році у ІТ- галузі регіону діяло понад 12 тисяч суб’єктів підприємництва. Провідні ІТ-компанії, засновані підприємцями Одеської області, є лідерами у розробці технологій точної геолокації, навігації у доповненій реальності. Також розробляються сервіси, що зможуть обслуговувати та утилізовувати супутники безпосередньо на орбіті – так звані, космічні СТО, які займатимуться дозаправкою, ремонтом та переміщенням супутників. Перша тренувальна місія запланована вже на 2023 рік. А Одеським національним університетом імені І.І. Мечникова в рамках спільної операційної програми прикордонного співробітництва Європейського Союзу (СВС) «Басейн Чорного моря» реалізується проєкт «Екологічний моніторинг в басейні Чорного моря з використанням продуктів програми Копернікус – PONTOS» – поінформував учасників конференції голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.