Фото без опису

 

 

 

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький, виступаючи в рамках Об’єднавчої конференції регіональних інноваційно-космічних кластерів України, яка відбулась в Одесі, висловив переконання, що цифрові зображення поверхні нашої планети, отримані за допомогою українського супутника, мають використовуватися вітчизняними фахівцями в багатьох сферах діяльності.

Фото без опису
Фото без опису

«В екологічній сфері – це моніторинг стану довкілля, зон ураження шкідниками, прогнозування можливих ризиків, управління біоресурсами, вирішення проблеми несанкціонованих сміттєзвалищ. В аграрній сфері це може бути: моніторинг стану посівів, водних об’єктів, зрошення,  лісових ресурсів, їх незаконних вирубок, лісових пожеж, інша діяльність в процесі землекористування. В транспортно-логістичному: управління морським транспортом в басейні Чорного моря та завантажувально-розвантажувальними роботами в портах, убезпечення судноплавства» – сказав Сергій Гриневецький.

І що надважливо, на думку голови Одеської ОДА – моніторинг надзвичайних ситуацій і стихійних лих, діяльність у сфері безпеки й оборони,  виявлення протиправної діяльності.

Фото без опису

«Не менш важливим є наше бажання та вміння застосовувати здобутки космічної галузі на місцях, в наших регіонах та отримувати  економічний ефект. Для цього існує нагальна необхідність правильної обробки отриманої інформації та її використання. Необхідно готувати спеціалістів у цих напрямах, які володіють сучасними знаннями в різних галузях науки і техніки, які будуть знати, що робити з отриманими знімками, як їх обробляти, інтерпретувати, використовувати результати зйомки для конкретних сфер економічної діяльності» – зауважив голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

Фото без опису