Фото без опису

 

 

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький взяв участь в Міжнародній науковій конференції «Морська безпека Балто-Чорноморського регіону: виклики та загрози», яка пройшла на базі Одеського державного університету внутрішніх справ.

Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису

Ректор Одеського державного університету внутрішніх справ Сергій Кузніченко зазначив, що долучились до обговорення питань морської безпеки та подали матеріали на конференцію 238 учасників з 54 закладів вищої освіти з 5-ти країн Балто-Чорноморського регіону.

«Під час підготовки до конференції ми побачили широку зацікавленість в дослідженнях морської тематики, що спонукає нас започаткувати новий науковий журнал «Морська безпека». Це буде платформа для спілкування, опрацювання нових ідей, концепцій, єдиних поглядів щодо створення єдиної системи забезпечення морської та відповідно водної безпеки держави», – додав Сергій Кузніченко.

Фото без опису
Фото без опису

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький сказав, що тематика нинішньої конференції є вкрай актуальною з огляду на те, яку роль відіграє морська галузь в економіці України.

“Тривалий час ця галузь залишається недооціненою і, на жаль, ми і досі стикаємося із рецидивами так званого «сухопутного мислення». Саме цей обмежений погляд призвів до того, що наша держава залишилася без національного торговельного флоту, а її величезний транзитний потенціал так і не був реалізованим. Географічне розташування України сприяє розвиткові її транспортного потенціалу, інтеграції до світової транспортної системи, насамперед як держави, яка має можливість забезпечити транзитне перевезення вантажів через центр Європи найкоротшим шляхом. Поряд з цим, існує багато загроз у морській сфері – тероризм, поширення зброї масового знищення, незаконний обіг наркотиків та зброї, піратство, які мають транснаціональний або глобальний характер” – відзначив у своєму слові голова Одеської ОДА.

Сергій Гриневецький зазначив, що сьогодні українській морській галузі доводиться працювати у складних умовах тимчасової окупації Криму, війни на Сході України, обмежень судноплавства в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці, глобальної пандемії COVID-19.

Фото без опису

“Попри це, саме морські торговельні порти залишаються ключовим чинником у вітчизняній зовнішній торгівлі. Тому систематичне перешкоджання судноплавству в Чорному морі або блокада портів можуть викликати колапс економіки України. Прийняття Стратегії морської безпеки Європейською Радою у грудні 2013 року надала європейським державам новий імпульс для того, щоб адаптуватися до розвитку та зміни глобальної безпеки” – додав Сергій Гриневецький.

На думку голови Одеської облдержадміністрації, свобода судноплавства, з одного боку, означає вільний розвиток економічної діяльності регіону, а з іншого – це економічне та соціальне процвітання для всього людства. Тому, переконаний Сергій Гриневецький, створення безпеки на воді сприяє вільному і необмеженому доступу до моря та оберігає його від незаконних дій.

Фото без опису

“Організація морської безпеки передбачає спільну діяльність багатьох бізнес-структур, урядів, міжнародних організацій, правоохоронних органів, транспортних організацій, охоронних компаній, збройних сил, енергетичної інфраструктури морської галузі та займається безпекою мореплавання, захистом та збереженням морського середовища. З огляду на це, проведення сьогоднішнього заходу в Одеському державному університеті внутрішніх справ надасть змогу забезпечити вагоме теоретичне підґрунтя формування та реалізації ефективної державної морської політики, що сприятиме подальшому посиленню позицій України як морської держави, створенню сприятливих умов для досягнення цілей і розв’язання завдань з розвитку морської діяльності та здійснення морської безпеки” – сказав голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

Говорячи про розбудову військово-морських спроможностей держави, голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, зауважив, що значна увага має приділятися розвитку територіальної оборони та реалізації інших заходів, передбачених Законом України «Про основи національного спротиву». Окрім цього потрібно вжити заходи щодо зміцнення стійкості приморських регіонів України, а саме – покращення транспортної доступності, зменшення залежності від постачання електроенергії із зовнішніх джерел.

Фото без опису

“Також важливе місце має посідати покращення керованості процесами на центральному та регіональному рівні, а саме знаходження оптимальної моделі, яка б поєднувала реалізацію загальнодержавної політики (особливо у сфері безпеки і оборони) із самостійністю громад. Не треба забувати про вжиття заходів для відродження національного торговельного судноплавства, приділивши належну увагу Дунаю, як міжнародній транспортній артерії. Особлива увага має бути направлена на реалізацію заходів із стійкості суспільства до фейків та дезінформації. Тут ключова увага має приділятися роботі з кадрами місцевого самоврядування та працівниками місцевих державних адміністрацій” – висловив свої думки учасникам Міжнародної наукової конференції «Морська безпека Балто-Чорноморського регіону: виклики та загрози» голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису