Пенітенціарна пробація в дії

Пенітенціарна пробація –важливий елемент успішного старту на шляху соціальної інтеграції  колишніх засуджених у суспільство. Від того чи буде цей старт підготовлений, ґрунтовний  (підкріплений  шляхами  - ресурсами для вирішення можливих потреб після звільнення)  залежить успішність  повернення до суспільства  осіб, що довгий час знаходилися поза ним. Також,  важливим  в роботі з особами, що перебували поза звичним середовищем є взаємодія всіх суб’єктів, функціями яких є ресоціалізація засуджених.

Тож, 14 червня 2021 року,  за повідомленням-запитом  адміністрації установи виконання покарань, що надійшло на адресу уповноваженого органу з питань пробації, старшим інспектором Білгород-Дністровського МР відділу філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області – Кузнецовою Оленою, був здійснений виїзд з метою  отримання інформації щодо побутового облаштування засудженого, який готуються до звільнення за обраним ним місцем проживання.  Проведено збір інформації від родичів, сусідів та представників уповноваженого органу місцевого самоврядування щодо можливості побутового  влаштування колишнього засудженого. Оскільки в  момент звільнення засуджений стикається з багатьма проблеми, які самотужки вирішити не в змозі, то  надано рекомендації  «оточенню» щодо необхідності  толерантного ставлення до нього та підтримки його на етапі реінтеграція в громаду (включення як повноцінного його члена) для  отримання позитивної соціальної адаптації. Адже лише спільні зусилля допоможуть «повернутися» такій особі до соціуму й забезпечить безпеку в ньому.