«Вся правда про наркотики»

 

Вживання наркотичних речовин є сьогодні однією з найгостріших проблем, які постають перед суспільством. Досить великий відсоток правопорушень скоєно в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Уперше більшість людей вживає наркотики добровільно, із різних причин, але повторне вживання може призвести до змін у мозку, у результаті чого людина може бути не здатною опиратися інтенсивному потягу до ПАР.

До психоактивних речовин належать алкоголь, наркотичні речовини, окремі лікарські та інші засоби. Залежність розглядають як хронічне захворювання, а не брак волі чи прояв поганого характеру.

01 червня 2021 року керівником благодійного фонду «Веселка» лікарем наркологом Подолян Іллєю, директором департаменту громадського здоров’я благодійного фонду «Шлях додому» Кіценко Наталією та волонтером керівником направлення-психологом благодійного фонду «Шлях додому» Смолягович Оленою для працівників Білгород-Дністровського міськрайонного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області проведено лекцію «Вся правда про наркотики».

Подолян Ілля розповів про характерні ознаки вживання психоактивних речовин, фактори ризику, прояви залежності, медикаментозне лікування та психосоціальну підтримку осіб.

Особливу уваги приділено роботі з наркозалежними особами. Наркозалежність вважають рецидивним захворюванням — люди, які лікуються від розладів, пов’язаних з уживанням наркотиків, або пройшли таке лікування, мають підвищений ризик повернутися до вживання ПАР навіть після кількох років відмови.

Також, детально розповіли про замісну підтримувальну терапію. ЗПТ - це практика заміни нелегального наркотику лікарськими препаратами. Замісна підтримувальна терапія є визнаним у світі та найбільш економічно ефективним методом лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів.

Метою даного заходу було підвищення обізнаності працівників пробації про психоактивні речовини для більш результативної роботи з засудженими, які вживають ПАР.

Наприкінці лекції були надані поради щодо роботи із засудженими особами, які вживають ПАР. Фото без описуФото без опису