Інформація для зареєстрованих безробітних!

Наслідки несвоєчасного подання або подання недостовірних відомостей про обставини, що впливають на умови виплати допомоги по безробіттю.

Відповідно до частини 2 статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття» (далі - Закон) застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов’язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг (у тому числі про своє працевлаштування).

Для проведення перевірки достовірності даних, центр зайнятості взаємодіє з органами Державної фіскальної служби України (ДФС), Пенсійного фонду України (ПФУ) шляхом обміну інформацією про отримані особами, які перебувають на обліку в державній службі зайнятості як безробітні, доходи від провадження підприємницької діяльності, виконання робіт за трудовим договором, у тому числі за сумісництвом, під час роботи за кордоном, виконання робіт за цивільно-правовими договорами. Також проводиться обмін інформацією з державними реєстраторами щодо надання та використання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

У випадках підтвердження фактів подання недостовірних даних або встановлення центром зайнятості фактів зайнятості осіб, які перебувають на обліку як безробітні, такі особи втрачають статус безробітної та повертають суму незаконно отриманого матеріального забезпечення та вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. У разі відмови особи у поверненні коштів, питання про повернення (відшкодування) коштів вирішується у судовому порядку відповідно до чинного законодавства України, згідно частини 3 статті 36 вищевказаного Закону.

!!!Пам’ятайте, що зареєстрований безробітний повинен повідомляти про:

  • працевлаштування;
  • укладання цивільної угоди про виконання роботи / надання послуг;
  • започаткування власної справи.

Є умови при яких можна працювати і при цьому отримувати допомогу по безробіттю, а саме:

  1. Виконання громадських робіт за направленням Центру зайнятості;
  2. Виконання робіт, пов’язаних з підготовкою і проведенням виборів.

Вчиняймо гідно та на законних підставах!!!

Фото без опису