Возможно, это изображение текст «<<маршрут пацента>> Ð разі укусу тварини MIHICTEPCTBO охорони здоров'я украйни 1 негайно обробть мсце укусу чи подряпин: ретельно (щонайменше 10 хвилин) промивайте мсце ураження водою 3 милом. псля промивання обробки рани накладть стерильну пов'язку. 2 звернться до контакт-центру моз за номером 800 60 20 19, щоби дезнатися, де отримати антирабчну допомогуу вашому MiCTİ. 3 негайно звернться лкаря-травматолога або лкаря-х.рурга медичного закладу, який надае антирабчну лкар оцнить ситуацю, об'ем антирабчной допомоги призначити лише курс вакцинацё сказу необхдност, вакцинацю поеднати введенням антирабчного муноглобулну. навть потрапляння слини тварини на пошкоджени шкрни покриви може бути показанням до початку лкування.»

Сказ – це вірусна смертельна інфекція, розвитку якої у людини можна запобігти, якщо своєчасно провести вакцинацію.

В яких медзакладах надають антирабічну допомогу та як діяти пацієнтові, якщо його вкусила, подряпала чи ослинила тварина? 🔎

👣 1 - Отримати безоплатну меддопомогу у разі укусу може кожен. Для цього потрібно звернутися до медзакладу, який надає антирабічну допомогу (такі заклади визначені у кожній області).

❗ Щоб дізнатись, де у вашій області чи місці перебування працюють центри антирабічної допомоги, можна скористатись таблицею (https://bit.ly/49Ay4dA) або звернутись до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

👣 2 - Якщо вас укусила чи ослинила тварина (дика, безпритульна, домашня тварина незалежно від даних про її вакцинацію) негайно обробіть місце укусу чи подряпин:

- Ретельно (щонайменше 10 хвилин) промивайте місце ураження водою з милом.

- Після промивання та обробки рани накладіть стерильну пов’язку.

👣3 - Після цих дій – негайно зверніться до лікаря-травматолога або лікаря-хірурга медичного закладу, який надає антирабічну допомогу.

👣 4 - У Центрі антирабічної допомоги спеціаліст, який проводитиме огляд пацієнта, обов’язково має з’ясувати таке:

☑︎ в чому полягав контакт з твариною,

☑︎ яка тварина та за яких обставин нанесла укуси,

☑︎ в якій місцевості відбулася подія,

☑︎ чи тварина мала ознаки нездужання,

☑︎ чи тварина накинулась на людину сама чи це була спровокована атака,

☑︎ чи є можливість спостерігати за твариною, якщо це домашня тварина,

☑︎ має оглянути місце укусу – найнебезпечніші «рвані глибокі рани».

Лікар оцінить ситуацію, об’єм антирабічної допомоги – призначити лише курс вакцинації проти сказу чи, за необхідності, поєднати вакцинацію з введенням антирабічного імуноглобуліну. Навіть потрапляння слини тварини на пошкоджені шкірні покриви може бути показанням до початку лікування. Антирабічні щеплення запобігають виникненню захворювання сказом у 96–99 % випадків.

❗ Щеплення після укусу, неважливо домашньою чи дикою твариною, потрібно починати негайно! Якщо укус нанесений в області обличчя, шиї, голови, верхніх кінцівок, є множинні або дуже глибокі укуси, ослинення слизових оболонок, крім вакцини вам може бути введений антирабічний імуноглобулін.

За інформацією Міністерство охорони здоров'я України.