Одеська область залишається в «помаранчевому» рівні епідемічної небезпеки. Таке рішення прийняте сьогодні 8 лютого на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«Станом на 08 лютого 2022 року відповідно до постанови КМУ від 09 грудня 2020 року № 1236 Одеський регіон відповідає «помаранчовому» рівню епіднебезпеки. Найбільш інтенсивний ріст захворюваності спостерігається в місті Одеса та на території одеської агломерації – в Чорноморській, Южненській, Біляївській, Доброславській, Овідіопольській, Фонтанській громадах. На іншій території області ситуація контрольована. Завантаженість ліжок з киснем у закладах охорони здоров’я, що лікують пацієнтів з COVID-19, складає 47,5% і маємо необхідний запас кисню» – доповів на засідання ТЕБ голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

 За результатами заслуханих доповідей голів облдержадміністрацій та з урахуванням обговорення Комісією ТЕБ та НС вирішено встановити з 00 годин 00 хвилин 11 лютого 2022 р. червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 лише на території Закарпатської, Луганської, Хмельницької областей.

«На сьогодні бачимо негативну динаміку ознак епідемічної небезпеки на території цих регіонів, а також застереження зі сторони голів ОДА щодо потенційного ризику збільшення рівня госпіталізації», – зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

В регіонах застосовуватимуться обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для даного рівня епідемічної небезпеки.

Головам ОДА доручено забезпечити дотримання відповідних обмежувальних протиепідемічних заходів, а також щоденну оцінку епідемічної ситуації в регіоні, зокрема, на рівні об’єднаних територіальних громад, та за необхідності запровадити додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, направлені на стримування поширення COVID-19. Крім того, вжити заходів щодо розгортання додаткових ліжко-місць в закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 в разі різкого зростання кількості госпіталізованих пацієнтів.