Україна

Маразліївська сільська рада

Білгород-Дністровський район Одеська область

 

РІШЕННЯ (ПРОЕКТ)

 

Про роботу із зверненнями громадян до виконкому Маразліївської сільської ради у 2021 році

 

            Керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 року №109/2008 «Про  першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», заслухавши доповідь секретаря сільради Москаленко І.В. про роботу із зверненнями громадян до виконкому Маразліївської сільської ради у 2021 році,  з метою удосконалення роботи із зверненнями громадян, виконком Маразліївської сільської ради:

 

ВИРІШИВ:

 

1. Доповідь секретаря сільської ради про роботу із зверненнями громадян до виконкому Маразліївської сільської ради у 2021 році взяти до відома.

2. Роботу виконкому сільської ради по роботі із зверненнями громадян признати такою, що відповідає чинному законодавству.

3.Виконкому Маразліївської сільської ради (Топор В.О.), апарату сільської ради та її структурним підрозділам з метою неухильного виконання  Закону України «Про звернення громадян» та удосконалення роботи із зверненнями громадян:

      3.1. Продовжувати  дотримуватися графіків прийому громадян та вести журнали    

      особистого прийому;

3.2. Докладати максимум зусиль для належного вирішення в межах своїх повноважень питань, порушених у зверненнях громадян, а також вжиття ефективних заходів щодо запобігання виникненню підстав для обґрунтованих повторних звернень та звернень до органів вищого рівня;

3.3. Особливу увагу приділяти розгляду звернень жінок, яким присвоєно почесне звання «Мати – героїня», ветеранів війни та праці, інвалідів, непрацездатних осіб та осіб, які потребують соціального захисту та підтримки;

3.4.Постійно підвищувати  рівень виконавської дисципліни, персональної відповідальності посадових осіб за роботу зі зверненнями  громадян;

      4.Питання про роботу зі зверненнями громадян щоквартально розглядати на

      засіданнях   виконкому.

      5. Контроль за виконання рішення покласти на постійні комісії Маразліївської 

     сільської ради.

 

      Сільський голова                                                                       Віктор ТОПОР

 

     с. Маразліївка

    «10» лютого 2022року

    № ______ - VІІІ

Інформація

про підсумки роботи зі зверненнями громадян

до виконкому Маразліївської  сільської ради

за підсумками роботи у 2021 році

 

      Робота Маразліївської сільської ради  протягом 2021 року була спрямована на своєчасний та якісний розгляд звернень громадян в рамках Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», відповідних рішень виконавчого комітету сільської  ради, розпоряджень сільського голови.

    Забезпечувався об’єктивний розгляд звернень громадян, задоволення законних їх вимог. Заявникам були надані обґрунтовані повні відповіді згідно з чинним законодавством. Звернення розглянуті в установлені строки з дотриманням всіх вимог Закону України «Про звернення громадян».

   Створені всі умови для участі заявників у перевірці поданих ними заяв. Заявники мають право на ознайомлення з матеріалами справи.

   Розпорядженням сільського голови від 04.01.2022року №1/2022 затверджено  графік особистого прийому громадян сільським головою, заступником сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та секретарем сільської ради  на  2022 рік,  який оприлюднений на офіційному сайті Маразліївської сільської ради та дошках оголошень  на території сіл та старостинських округів сільської ради.

    У виконкомі сільської ради ведуться журнали особистого прийому громадян (сільським головою, секретарем сільської ради) та журнал  реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян.  Журнали прошиті,  пронумеровані та скріплені гербовою печаткою.

 Керівництвом сільської ради першочергово розглядаються звернення, які надійшли від ветеранів війни і праці, осіб з інвалідністю, осіб, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС, одиноких матерів, учасників бойових дій та членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб,  багатодітних сімей, сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки.

    Протягом звітного періоду до Маразліївської сільської ради надійшло  1450 звернень громадян, що на  938 звернень більше, ніж за відповідний період минулого року. Із загальної кількості звернень:

- 106 громадян звернулись на особистий прийом до сільського голови, його заступника та секретаря;

- письмових заяв - 1344;

- індивідуальнх звернень – 1442;

- колективних звернень -8;

    Результати аналізу звернень за характером питань свідчать, що найбільша кількість з них стосується аграрної політики та земельних відносин – 1027 звернень, питань соціального захисту – 298 звернень, житлової політики – 27, праці і заробітної плати – 15, комунального господарства – 13, освіти, науки – 4 звернення, транспорту і зв’язку - 1, охорони здоров’я – 1, культури та культурної спадщини 1 звернення.

    За підсумками розгляду звернень вирішено позитивно – 1083 звернення, із них 234 заявники отримали матеріальну допомогу на суму 690 тис. грн.,  відмовлено у задоволенні – 7, дано роз’яснень – 71.

   Актуальними залишаються питання:

  • питання виділення земельних ділянок, встановлення меж земельних ділянок, оформлення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства; 
  • соціального захисту, надання матеріальної допомоги учасникам АТО, надання матеріальної допомоги тяжкохворим мешканцям сільської ради, особам з інвалідністю, батькам дітей з інвалідністю, надання матеріальної допомоги на поховання.

    Аналіз кількості та характер звернень громадян, які звернулися до виконавчих органів сільської ради протягом звітного періоду 2021 року, показав, що найбільша кількість звернень від пенсіонерів – 245, безробітних - 77, осіб з інвалідністю – 37, робітників - 34, учасників бойових дій – 33, працівників бюджетної сфери - 24, ветеранів праці – 21, військовослужбовців – 15, одиноких матерів – 14, багатодітних сімей – 14,  дітей війни -11.

    Для  запобігання колективним зверненням громадян старостами старостинських округів проводиться робота з виявлення проблемних питань, які стосуються більшості мешканців населеного пункту. Із загальної кількості звернень до старост:

- 270 громадян звернулося до старости с. Монаші;

- 156 громадян звернулося до старости с. Долинівка;

- 250 громадян звернулося до старости с. Великомар’янівка;

- 296 громадян звернулося до старости с. Широке.

    До сільської ради надійшло 46 запитів на публічну інформацію,  виконавцями були надані відповіді в терміни, визначені чинним законодавством.

    Робота Маразліївської сільської ради протягом 2021 року була спрямована на своєчасний на якісний розгляд звернень громадян, забезпечення кваліфікованого та всебічного розгляду порушених у них питань. Цей напрямок і надалі буде одним із пріоритетних у повсякденній діяльності та спрямованим на поліпшення якості розгляду звернень громадян та безумовне виконання вимог законодавства про звернення громадян.

    Питання організації роботи зі зверненнями громадян перебуває на постійному контролі керівництва Маразліївської  сільської ради.

   Виконавчий комітет Маразліївської сільської ради і надалі буде забезпечувати якісний розгляд звернень громадян, оперативно вирішувати порушені громадянами питання, відповідно до вимог чинного законодавства.

 

 Секретар сільської ради                                                     Інна МОСКАЛЕНКО