Фото без опису

 

 

 

Протягом 2021 року в населених пунктах та на об’єктах, підконтрольних органам державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту в Білгород-Дністровському районі зареєстровано 418 пожеж, що на 30% менше ніж, за аналогічний період минулого року (за аналогічний період 2020 року – 596 пожеж), внаслідок яких загинуло осіб, з них до 18 років відсутні, що 40% менше ніж, за аналогічний період минулого року (за аналогічний період 2020 року –  10 осіб, з них 2 дитини), травмовані в наслідок пожеж 2 особи (за аналогічний період 2020 року – 7 осіб). Врятовано осіб.

Орієнтовні прямі збитки, завдані пожежами склали 3 321 300 грн. Побічні збитки, завдані пожежами склали 27566789 грн. Оперативно-рятувальною службою Білгород-Дністровського району було врятовано на пожежах матеріальних цінностей на суму понад 15 млн. грн.

В наслідок пожеж вогнем знищено та пошкоджено 137 будинків та споруд. Знищено та пошкоджено 19 одиниць транспортних засобів.

Протягом 2021 року в житловому секторі на території Білгород-Дністровського району виникли 104 пожежі. В житлових будинках сталося 84 пожежі.

На об’єктах, на яких здійснюється державний нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки кількість пожеж за 2021 рік становить 19 пожеж. Тільки 13 пожеж сталось на об’єкті ВИРОБНИЧИЙ КООПЕРАТИВ “ЕКОЛОГІЯ”, сміттєзвалище. На підставі пожеж була ініційована позапланова перевірка за результатами якої матеріали перевірки направлені до ГУ ДСНС України в Одеській області для подачі позову до Одеського адміністративного суду.

 1. ВИРОБНИЧИЙ КООПЕРАТИВ “ЕКОЛОГІЯ”, сміттєзвалище за адресою: Одеська обл., Б-Дністровський район, с. Абрикосове. (зафіксовано 13 пожеж в 2021 році).
 2. 24.04.2021 року торгівельні кіоски  за адресою: смт. Затока, Центральний район, вул. Виноградна, 68.
 3. 16.06.2021 року складські приміщення ПАТ “БІЛГОРОД -ДНІСТРОВСКИЙ МIЖРАЙПОСТАЧ”, за адресою: м. Білгород-Дністровський, вул. Шкільна, 1 А.
 4. 08.09.2021 року база відпочинку «Фелічіта», ТОВ «Море Щастя» за адресою: смт Затока, Центральний район, вул. Приморська, 100.
 5. 25.10.2021 року аграрне приміщення на території виноробного заводу ТОВ “Агро-Дар” за адресою: Б-Дністровський район,           м. Татарбунари, 138 км. автошляху Одеса-Рені.
 6. 09.11.2021 року приміщення вентиляційної камери ТОВ “Пластмед” за адресою: м. Б-Дністровський, вул. Гагаріна, 29.
 7. 28.11.2021 року магазин роздрібної торгівлі, ФОП за адресою: Білгород-Дністровський район, с. Шабо, вул. Пушкіна, 18.

З початку 2021 року на території Білгород-Дністровського району зафіксовано 147 пожеж в природніх екосистемах (очерету, трави, водяно-болотної рослинності тощо), що становить на 51% менше, ніж за аналогічний період минулого року, загальна площа склала 34,3 га, (в 2020 зафіксовано 300 пожеж). Основними причинами виникнення пожеж були: необережне поводження з вогнем невстановленою особою (особами); занесення джерела запалювання із зовні невстановленою особою (особами). В порівнянні з минулим 2020 роком йде великий спад пожеж в екосистемах.

В 2021 році 28 липня на території Білгород-Дністровського району за межами с. Крива Балка зафіксована резонансна пожежа поля пшениці на площі 3,7 Га. Завдяки оперативним реагуванням підрозділів ДСНС та місцевого населення пожежу було вчасно ліквідовано, що не призвело до великих матеріальних втрат нового врожаю 2021 року.

На виконання доручень Головного управління ДСНС України в Одеській області та інших нормативно правових актів Білгород-Дністровським РУ ГУ ДСНС України в Одеській області проведена і проводиться велика робота, щодо запобігання та протидії виникнення пожеж в екосистемах наступна, а саме:

– розроблені та направлені інформаційні листи керівникам сільгосппідприємств, щодо відповідальності статті 77-1, заборони спалювання сухої рослинності та необхідності розчищення від сухої трави, сухостою та вздовж автошляхів;

 • ініційовано засідання в Білгород-Дністровський міській раді, Білгород-Дністровській РДА, Шабівської ОТГ комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, щодо запобігання виникнення пожеж в екосистемах (два засідання комісій відбулось протоколи №4, № 5 чергового засідання комісії з питань ТЕБ та НС);
 • керівництву Нижньодністровського Національного парку розроблений та направлений лист, щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки на території парку і недопущення пожеж в екосистемах у продовж 2021 року.
 • керівництву Саратського лісового господарства, направлений лист щодо заборони спалювання сухої рослинності та необхідності розчищення від сухої трави, сухостою. Також проінформовано про вимоги статей 77, 77-1 КУпАП та відповідальність про спалювання сухої рослинності.
 • Білгород-Дністровським МРВ РУ ДСНС України в Одеській області проводиться щотижнева роз’яснювальна робота та інформування населення з вручення пам’яток та інструкцій про можливі загрози випалювання сухої трави, залишків рослинності та побутових відходів у лісосмугаг, сільгоспугіддях і відкритій місцевості.
 • додатково проведені інструктажі в трудових колективах, висвітлення матеріалів на міському радіо, щодо заборони спалювання сухої рослинності та забезпечення пожежної безпеки в природніх екосистемах.
 • на виконання телефонограми № 333 від 27.07.2021 року та доручення ГУ ДСНС України в Одеській області від 15.04.2021 року № 02-126/09 «Про основні завдання щодо протидії пожежам в екосистемах у 2021 році»Білгород-Дністровським РУ ГУ ДСНС України в Одеській області разом з Білгород-Дністровською РДА та Білгород-Дністровською міською радою ініційована одна спільна комісія ТЕБ та НС в залі Білгород-Дністровської РДА, щодо створення обстежень населених пунктів, інших об’єктів розміщених у лісових масивах. За результатами якої затверджено план-графіка перевірок та проведено перевірки 7 об’єктів.

Перевірка об’єктів та адміністративно-правова діяльність

Протягом 2021 року інспекторським складом Б-Дністровського РУ ГУ ДСНС України в Одеській області, згідно плану перевірок ДСНС України на 2021 рік та враховуючи введений карантин перевірено 140 суб’єктів господарювання. На виконання листів, доручень, а також наказів Головного управління ДСНС України в Одеській області позаплановоздійснено 255 перевірок.

Інспекторським складом Білгород-Дністровського РУ під час проведення перевірок було складено 281 протокол про адміністративні правопорушення на суму 548 284 грн.

Профілактика пожеж та НП, робота зі ЗМІ

Протягом 2021 року для інформування населення про проведену роботу пожежно-рятувальних підрозділів, щодо дій під час виникнення надзвичайних подій різного характеру, а також запобігання пожеж та загибелі на них, Б-Дністровським РУ ГУ ДСНС України в Одеській області була проведена наступна робота:

 • вийшло 27 статей в місцевих газетах на тему запобігання пожеж, різних НП та щодо висвітлення роботи підпорядкованих підрозділів;
 • вийшов 31матеріал на місцевому телебаченні на тему запобігання пожеж, різних НП та щодо висвітлення роботи підпорядкованих підрозділів;
 • вийшло 79матеріалів через місцеве радіомовлення  на тему запобігання пожеж, різних НП та щодо висвітлення роботи підпорядкованих підрозділів;
 • розміщено 285 інформацій на сайтах (інформаційних порталах міста, сторінках Фейсбук, а також на сайті Ютуб (сторінка місцевого ТВ «Перший муніципальний канал»);
 • під час бесід з громадянами, в місцях з масовим перебуванням людей розміщено 1075 листівок на протипожежну тематику, щодо дій громадян в разі виявлення вибухових предметів, а також дій у різних надзвичайних подіях;
 • проведено 105 виступів в трудових колективах з метою навчання правилам пожежної безпеки, недопущення НП та навчено 624 особи;
 • проведено 33 профілактичні рейди серед населення на тему дотримання правил безпеки різного роду;
 • організовано роботу з дітьми, а саме відкриті уроки та екскурсії до підпорядкованих пожежно-рятувальних підрозділів, під час яких проведено роз’яснювальну роботу щодо дотримання правил пожежної безпеки, а також обережності з вибуховими предметами. Проведено 62 заходи, охоплено 2851 дітей;
 • розміщено 9 постерів на білбордах на тему запобігання надзвичайних подій.

Також до всіх голів ОТГ надіслані листи про проведення профілактичної роз’яснювальної роботи на підвідомчих територіях серед населення, в першу чергу серед соціально незахищених громадян та неблагонадійних і багатодітних сімей, одиноких громадян похилого віку щодо попередження пожеж, травмування та загибелі людей на них, обов’язково під підпис у журналі. Керівникам управлінь (відділів) освіти ОТГ надіслані листи щодо належного забезпечення пожежної безпеки в закладах освіти та проведенні відповідної роботи серед дітей.