Фото без опису

В 2022 році в Одеській області стартує програма «Велика термомодернізація», яка дозволить здобути енергетичну незалежність та застрахуватися від подальшого зростання цін на енергоресурси. Про це розповів на селекторній нараді з представниками громад голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

Програма Президента України «Велика термомодернізація» розпочнеться з утеплення 5000 багатоквартирних будинків по всій країні. В рамках програми, в Одесі та Одеській області, планується утеплити багатоповерхові будинки в таких містах як Ізмаїл, Білгород-Дністровський, Южний, Подільськ, Чорноморськ, Одеса.

«Мета програми – скорочення втрати тепла та споживання газу, що допоможе знизити суми у платіжках населення та посилить енергетичну незалежність. Мова йде про те, що 70% коштів будуть виділяється з держбюджету, а 30% – з місцевого бюджету. На реалізацію програми «Велика термомодернізація»  передбачено близько 50 млрд гривень» – сказав голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

За словами голови Одеської ОДА очікуваний результат це – зменшення споживання та імпорту природного газу на 1,5 млрд куб м на рік, тобто платіжний баланс плюс 9 млрд грн; зменшення витрат домогосподарств на оплату житлово-комунальних послуг; зменшення державного бюджету на фінансування субсидій близько 5 млрд грн на рік; створення нових робочих місць; надходження до державного бюджету до 10 млрд грн на рік; залучення масштабного зовнішнього фінансування та європейського досвіду здійснення енергоефективних заходів.

«Зараз ми відпрацюємо з Департаментом житлово-комунального господарства Одеської облдержадміністрації пропозиції з першочергових етапів. В пріоритеті міста з населенням більше 30 тисяч, які зможуть профінансувати з свого бюджету участь в проєкті. Але якщо будь-яка громада має не тільки бажання, а й матеріально спроможна до співфінансування – ласкаво просимо до участі про програмі» – додав Сергій Гриневецький.

На думку голови Одеської облдержадміністрації запуск «Великої термомодернізації» говорить про початок системного підходу держави до питання енергоефективності.

«Країни Європейського Союзу вже пройшли цей шлях і підвищують стандарти енергоефективності будівель. У нас в області є гідний приклад в Ізмаїлі. Тому я розцінюю ініціативу президента як хорошу та своєчасну» – зазначив Сергій Гриневецький.