Доки світанками сонце встає,

а на калині зозуля кує –
 Пам’ять людська не забуде повік

мук закатованих, попелу крик.

 

 

«Була війна…Була перемога…»

 

Війна… Страшна війна минулого століття, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині України.

У часу є своя пам'ять - історія. І тому світ ніколи не забуває про трагедії, що потрясали планету в різні епохи, в тому числі і про жорстокі війни, які забирали мільйони життів, що відкидали назад цивілізації, руйнували великі цінності, створені людиною. Однією з таких трагедій людства стала Друга світова війна (1939-1945 рр.).

8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.З цієї нагоди  6 травня 2021 року засуджені, міра покарання яких не пов’язана із позбавленням волі відвідали фотодокументальну виставку  «Була війна…Була перемога…» в Білгород-Дністровському краєзнавчому музеї.

На виставці представлені унікальні фронтові реліквії часів Другої світової війни з фондів музею та особистих колекцій городян - близько 400 раритетних фотографій, документів та музейних предметів, у кожного з яких своя історія і за кожним з яких - реальна людська доля.

Завідуюча науково-експозиційним відділом Білгород-Дністровського краєзнавчого музею Інна Алєксєєнко розповіла про долі, подвиги наших земляків на фронтах і в тилу. Екскурсія заснована на оригінальних матеріалах, що збиралися співробітниками музею на протязі багатьох років і зберігаються в музейних фондах.

Суб’єкти пробації мали змогу ознайомитися із зібраними документами та матеріалами, які присвячені трагічним подіям Другої світової війни, спогадам безпосередніх учасників бойових дій та індивідуально поспілкуватися із співробітником музею.


Фото без описуФото без опису