Доки світанками сонце встає,

а на калині зозуля кує –
 Пам’ять людська не забуде повік

мук закатованих, попелу крик.

 

 

«Була війна…Була перемога…»

 

Війна… Страшна війна минулого століття, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині України.

У часу є своя пам'ять - історія. І тому світ ніколи не забуває про трагедії, що потрясали планету в різні епохи, в тому числі і про жорстокі війни, які забирали мільйони життів, що відкидали назад цивілізації, руйнували великі цінності, створені людиною. Однією з таких трагедій людства стала Друга світова війна (1939-1945 рр.).

8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.З цієї нагоди  6 травня 2021 року засуджені, міра покарання яких не пов’язана із позбавленням волі відвідали фотодокументальну виставку  «Була війна…Була перемога…» в Білгород-Дністровському краєзнавчому музеї.

На виставці представлені унікальні фронтові реліквії часів Другої світової війни з фондів музею та особистих колекцій городян - близько 400 раритетних фотографій, документів та музейних предметів, у кожного з яких своя історія і за кожним з яких - реальна людська доля.

Завідуюча науково-експозиційним відділом Білгород-Дністровського краєзнавчого музею Інна Алєксєєнко розповіла про долі, подвиги наших земляків на фронтах і в тилу. Екскурсія заснована на оригінальних матеріалах, що збиралися співробітниками музею на протязі багатьох років і зберігаються в музейних фондах.

Суб’єкти пробації мали змогу ознайомитися із зібраними документами та матеріалами, які присвячені трагічним подіям Другої світової війни, спогадам безпосередніх учасників бойових дій та індивідуально поспілкуватися із співробітником музею.