ОБЄДНАНИЙ ЗВІТ З ЄСВ ПДФО

Об’єднана звітність має назву Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Податковий розрахунок).

Податковий розрахунок має 6 додатків. Проте звичайні роботодавці матимуть справу лише із 4 з них. Це:

— додаток 1 (Д1) — «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам)»;

— додаток 4 (4ДФ) — «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору»;

— додаток 5 (Д5) — «Відомості про трудові відносини та період проходження військової служби»;

— додаток 6 (Д6) — «Відомості про наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства».

Звітний період — податковий квартал (п. 51.1 ПКУ).

Строк подання — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. Тож

за 1 квартал 2021 року Податковий розрахунок слід подати не пізніше 11 травня 2021 року

Оновлений Податковий розрахунок може мати такі типи: «звітний», «звітний новий», «уточнюючий» та «довідковий».

Звісно, в очі впадає саме останній тип. Адже ні форма № 1ДФ, ні ЄСВшна форма Д4 з типом «довідковий» не подавалася.

Тож якщо у вас на підприємстві з’являється працівник, який виходить на пенсію чи претендує на виплати з фондів, вам потрібно буде подати на нього цей звіт як «довідковий».

Тобто тип «довідковий» зазначатимемо у разі, якщо Податковий розрахунок подаватимемо з відомостями, необхідними для призначення застрахованим особам:

пенсії;

матеріального забезпечення, страхових виплат.

Такий звіт міститиме лише додатки з інформацією на працівника, необхідною для призначення відповідної виплати.

довідковий Податковий розрахунок подається за наявності підстав для його подання.

Заступник начальника відділу

ведення карток реєстру