«Кібербулінг – що це та як це зупинити»

 

З появою Інтернету, соціальних мереж, мобільних телефонів та інших сучасних гаджетів, все більшого поширення набуває таке небезпечне явище як кібербулінг. Це сучасна форма цькування, яка має на меті нашкодити, образити, принизити людину дистанційно, без фізичного насильства. На жаль, така форма насильства набирає все більших обертів. Часто діти і дорослі не розуміють як можуть захиститися від кібербулінгу.

11 лютого 2021 року,  начальником відділу Білгород - Дністровського бюро правової допомоги Оленою Боян проведено семінар на тему «Кібербулінг – що це та як це зупинити»  для  осіб, що перебувають на обліку в Білгород-Дністровському міськрайонному відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області, зокрема говорили про прояви кібербулінгу, який алгоритм протидії цьому явищу,  вчилися яким чином можна захистити свої права на інформацію, як правильно поводитися в кібепросторі. Також розглянули такі проблемні питання як: «Права людини та онлайн простір. Права та обов’язки в Інтернеті», «Свобода вираження поглядів та її межі», «Мова ненависті та онлайн простір», «Конфіденційність. Приватне життя і безпека», «Кібербулінг в житті сучасного підлітка та права людини».

Учасники активно висловлювали своє бачення щодо можливих шляхів вирішення даних проблемних питань, вели дискусію, наводили приклади з власного життя. На завершення, кожен з учасників висловив своє бачення того, якими методами можна протидіяти кібербулінгу та поділився позитивними враженнями від участі у семінарі.

Підбиваючи підсумки, Олена Боян зауважила, що основний месседж семінару – це те, що сьогодні в Україні закон дозволяє захистити себе від кібербулінгу, а агресора притягнути до відповідальності. Тому чим частіше ми будемо використовувати легітимні способи протидії кібербулінгу, тим менше випадків його буде траплятися.

Фото без описуФото без описуФото без опису