Всесвітній день боротьби зі СНІДом

 

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я Всесвітній день боротьби зі СНІДом  відзначається  щорічно 1 грудня з 1988 року.  Його мета – привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства.

Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки.

1 грудня 2020 року волонтером пробації та лікарем-фтизіатром кабінету довіри КНП «Лікувально-діагностичний центр інфекційних хвороб» Одеської обласної ради» Світланою Іщенко проведено просвітницький захід присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом для суб’єктів пробації Білгород-Дністровського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області. 

Засуджених, міра покарання яких непов’язана із позбавленням волі ознайомлено з методами виявлення ВІЛ, обговорено пріоритетність питання протидії ВІЛ/СНІДу, формування прихильності до свідомої і безпечної поведінки щодо зараження ВІЛ та толерантності по відношенню до тих, кого торкнулася проблема СНІДу.

Під час заходу, Світлана Іщенко також розповіла про туберкульоз, присутні розширили свої знання про хворобу, обговорили шляхи передачі захворювання, його симптоми та можливості профілактики, наглядно ознайомилися із флюорографами хворих пацієнтів.

Підсумовуючи, суб’єктів пробації поінформовано про місцерозташування кабінету довіри з профілактики та боротьби зі СНІДом, де в умовах анонімності та конфіденційності можна перевірити власну кров або отримати необхідну інформацію про СНІД.

 

 

 

Білгород-Дністровський  міськрайонний

відділ філії Державної установи

«Центр пробації» в Одеській областіФото без опису