Амброзія полинолиста займає одне з перших місць серед алергенних рослин.

Дата: 02.08.2022 17:19

Амброзія засмічує усі польові культури, сади, городи, висушує і виснажує ґрунти, при великому забур'янені культурні рослини гинуть.

Квітковий пилок в період цвітіння амброзії, який припадає на середину серпня і триває аж до жовтня місяця, має надзвичайно високу алергенну дію на організм людини та може викликати амброзійний поліноз.

Основними симптомами цього алергічного захворювання є:

• запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів;

• сильний головний біль;

• сльозотеча та порушення зору;

• підвищена температура тіла;

• дратівливість та безсоння;

• висипи на шкірі та дерматити;

• втрата нюху і смаку.

Щоб убезпечити себе від негативного впливу амброзії необхідно усунути контакт з алергеном – пилком цієї рослини: знищити всю наявну амброзію біля свого житла; регулярно проводити вологе прибирання; вичищати диванні подушки, килими та м’які іграшки, на яких може осідати пилок; не тримати вікна і кватирки відкритими; випрану білизну не слід сушити на вулиці; після прогулянки необхідно митися та регулярно прати одяг.

Алергія на амброзію практично не піддається лікуванню. Проте, звернутися за медичною допомогою необхідно, оскільки алерголог здатний хоча б полегшити симптоми перебігу хвороби.

При виявленні амброзії полинолистої на присадибних ділянках, біля житлових домів, обабіч доріг необхідно проводити викорчовування або скошування рослин 4–5 разів за літо, щоб не допускати цвітіння. А поза межами населених пунктів ефективним є застосування гербіцидівВозможно, это изображение на открытом воздухе и текст