СУЧАСНИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ В ЮЖНОМУ - УНІКАЛЬНИЙ ДОСВІД ДЛЯ ГРОМАД ОДЕЩИНИ

За дорученням голови Одеської обласної адміністрації Сергія Гриневецького заступники голови ОДА Світлана Фабрикант та Сергій Підгайний проінспектували будівництво реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю у місті Южне.

- Це унікальний досвід для усіх громад Одещини, - зазначила Світлана Фабрикант, - Будівництво та введення в експлуатацію нового, сучасного центру надасть можливість обслуговувати не тільки мешканців Южненської громади, а й також дітей та осіб з інвалідністю з прилеглих населених пунктів.

Основне призначення центру - здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на розвиток та коригування порушень розвитку дітей з інвалідністю, навчання їх основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції осіб з інвалідністю, саме тому центр буде відповідати найсучаснішим вимогам безбар'єрності.

Старий Центр розташований в 2-х квартирах багатоквартирного житлового будинку і не забезпечує потреб у реабілітаційних послугах в повному обсязі. У новобудові ж Центр розрахований до 100 осіб для одночасного денного перебування, для реабілітації та індивідуального відвідування спеціалістів і фізичних процедур. Буде оснащено універсальний зал для занять з лікувальної фізкультури з унікальними тренувальними апаратами, зал водних лікувальних процедур з лікувальними ваннами та басейном облаштованим спеціальним підйомником для маломобільних груп населення. Окрім цього передбачені проєктом зали та кабінети для музичних занять, фізіотерапевтичні та маніпуляційні кабінети. Також будуть оснащені приміщення для денного перебування та відпочинку дітей, що тим самим дасть можливість батькам працювати повний робочий день.

Ефективна організація діяльності центру надасть можливість успішно вирішувати проблеми, пов’язані з соціальною реабілітацією не тільки дітей з інвалідністю, а й осіб до 35 років, тобто буде мати значний соціальний ефект для усіх цільових груп. Успішне запровадження інноваційних механізмів соціальної реабілітації матиме у майбутньому позитивні економічні наслідки, оскільки виконавши курс реабілітації та здобувши відповідну професійну орієнтацію людина стане активним учасником трудових відносин і громадського життя.

Фінансування проекту здійснюється за рахунок обласного бюджету розвитку Одеської області та коштів місцевого бюджету.