МОЗ офіційно схвалив бустерну

вакцинацію від коронавірусу: кому потрібна третя доза

В Україні офіційно дозволено робити третє щеплення від коронавірусу. Відповідний наказ підписав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко 13 грудня поточного року. При цьому робити щеплення можна буде тільки певним категоріям осіб. Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я України.

  Наказом МОЗ визначаються наступні категорії, яким дозволяється робити третє щеплення незалежно від того, якою вакциною вони прищеплювалися раніше:  люди з ВІЛ-інфекцією або онкологією;  пацієнти, яким трансплантували органи; люди, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію; особи, які мають ряд інших імунодефіцитних станів.

Ляшко додав, що третю дозу, згідно з наказом МОЗ, рекомендується колоти тільки тим людям, хто переніс важку хворобу або хворіє на цей момент, і у яких імунна система не в змозі самостійно виробити захист від коронавірусу. «Після введення додаткової дози, ці люди будуть більш захищені від коронавірусної хвороби» - сказав він.

Нагадаємо, в Україні 40% дорослих громадян вже отримали дві дози вакцини від коронавірусу і завершили вакцинацію. Це той показник, який визначила ВООЗ на 2021 рік. Українці, щеплені від COVID-19, зможуть отримати третю бустерну дозу вакцин в середині січня 2022 року.

Ковід наступає: чи врятує українців страховка від коронавірусу — Фiнансовий  клуб