Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, з метою запобігання на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»  й підвищення темпів вакцинації та охоплення більшої кількості населення Центрами первинної медико - санітарної допомоги району здійснюється щоденна вакцинація населення району.

Так, за минулий тиждень з 13 по 19 грудня 2021 року вакциновано 2293 особи, з яких І- дозою 661 особа, ІІ - дозою 1632 особи .

Від початку вакцинальної кампанії щеплено  40,7%  населення району,

а саме 82010 осіб :із низ них: І-дозою 45853 осіб (22,8%), ІІ- дозами  36157 осіб (17,9%).

Дані  щодо  вакцинації населення у розрізі сільських, селищних, міських рад Білгород – Дністровського району:   Білгород – Дністровська м/р – 56,27 % ; Дивізійська с/р.  - 29,8% ; Кароліно – Бугазька с/р– 39,44 %; Кулевчанська с/р – 40,30 %; Лиманська с/р – 34,99 %; Петропавлівська с/р. -  27,9%; Плахтіївська с/р. -  25,3% ; Саратська с/р – 60,48 %; Сергіївська с/р – 40,69%; Старокозацька с/р – 31,72; Татарбунарська м/р – 36,62; Тузлівська с/р. -  28,7% ; Успенівська с/р  - 31,09 % ;  Маразліївська с/р. - 20,24% ; Мологівська с/р – 42,39 %;  Шабівська с/р.  - 23,5%.

На теперішній час  в Одеській  області підтверджено  штам Дельта вірусу SARS-CoV-2. У грудні 2021 року світом почала ширитися четверта хвиля коронавірусної пандемії, спричинена новим штамом «Омікрон», виявленим у листопаді  поточного року.

Заходи профілактики для попередження поширення нового штаму коронавірусу, такі ж як і при інших штамах: використання засобів індивідуального захисту – маски;  дотримання безпечної фізичної дистанції – не менш 1.5 метрів; у зв’язку з цим бажано взагалі утриматись від відвідування масових заходів та уникати місць масового скупчення людей; дотримання гігієни рук – ретельне миття рук та, бажано використання антисептичних засобів для обробки рук; не слід брудними руками торкатись очей, слизових оболонок роту та носу.

Громадянам, у яких виникли симптоми гострих респіраторних захворювань не слід займатись самолікуванням, необхідно негайно звернутись до лікаря, який визначить необхідні обстеження та лікування. Крім того, для захворілих на COVID-19 громадян та людей, які перебували з ними в контакті, залишається обов’язковим дотримання самоізоляції.

Для того, щоб зробити щеплення, необхідно звернутись до Вашого сімейного лікаря або в центри масової вакцинації. Зараз ситуація із коронавірусною хворобою в Україні контрольована, але ми бачимо тенденцію до зростання і маємо розуміти, що не час розслаблятися. Перемогти епідемію можна, лише докладаючи спільних зусиль. Кожен може носити маски, дистанціюватися від інших  та  отримати щеплення.

Які права громадян на медичну допомогу при підозрі на коронавірус —  роз'яснення омбудсмена | БУХГАЛТЕР.UA