Фото без опису

 

 

Сьогодні, 16 грудня, І-й заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Борис Волошенков, разом міністром у справах ветеранів України Юлією Лапутіною відвідав Доброславську територіальну громаду в якій на високому рівні вшановують Героїв та зустрівся з селищним головою Людмилою Прокопечко.

Фото без опису
Фото без опису

«Дуже багато Захисників після фронту йдуть у сільське господарство, розвивають стартапи. Дуже приємно, що ваша громада підтримує у цьому ветеранів», – зазначила Юлія Лапутіна.

«Це потрібно не загиблим, а живим, – сказала Доброславський селищний голова Людмила Прокопечко.  – Щоб люди не забували, що у нашій країні триває війна, щоб пам’ятали про тих, хто повернувся і хто зараз на передовій. У нас немає жодної сесії, на якій би депутати не вшановували загиблих. Це продукується всюди, починаючи від дитячого садка. Адже ми маємо виховати покоління патріотів, які будуть правильно розвивати державу».

Людмила Прокопечко розповіла, що у Доброславській громаді проходять молебні за загиблими героями. Також необхідну підтримку отримують ветерани та їхні родини. Зокрема, щорічно проводиться ветеранський фестиваль.

«Мета Мінветеранів – підняти рівень нашої громадянської ідентичності через ветерана, як носія основних українських цінностей – Волі та Гідності, – наголосила міністерка. – Зараз розробляється проєкт закону про національну громадянську ідентичність. Вона складатиметься з трьох складових – національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання, громадянської освіти. І ветерани мають бути залученими до цього процесу, розповідати сучасну історію України у своїх громадах, бути прикладом у суспільстві».

Фото без опису

Також під час поїздки до смт Доброслав Юлія Лапутіна і І-й заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Борис Волошенков,  зустрілись з Захисниками та родинами загиблих воїнів, і обговорили основні питання соціального захисту ветеранів.

«Основна ветеранська проблематика на сьогодні – це житло. У нас є декілька субвенцій місцевим бюджетам, через які ми компенсуємо кошти на отримання житла. Цього року було прийнято зміни до поточного бюджету – додано 282 мільйони гривень, завдяки яким житлом будуть забезпечені майже 170 ветеранів та їхніх родин. А наступного року бюджет Мінветеранів збільшений майже у шість разів – це безпрецедентно. 5,5 млрд гривень з цієї суми виділено на придбання житла для 4 тисяч людей – це покриє всю чергу на житло, яка наразі є у Мінветеранів. І це дуже важливий крок для малих населених пунктів, де не будується нове житло, адже цією субвенцією передбачено можливість придбання вторинного житла», – зазначила Юлія Лапутіна. 

Борис Волошенков і Юлія Лапутіна поклали квіти до пам’ятника «кіборгам» Донецького аеропорту, який встановлено в Доброславі та до пам’ятного знаку Героям 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу.

Фото без опису
Фото без опису