«Туберкульоз – небезпека, яка стосується кожного!»

 

24 березня в Україні відзначають Всеукраїнський день боротьби                                    із захворюванням на туберкульоз.

З метою активізації діяльності щодо запобігання виникненню                                          та поширенню туберкульозу, лікарем-фтизіатром КНП «Лікувально-діагностичного центру інфекційних захворювань «Одеської обласної ради» Світланою Іщенко проведено інформаційно-роз’яснювальну бесіду з працівниками Білгород-Дністровського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області. Лікар наголосила на тому, що у багатьох частинах світу ця хвороба вийшла з-під контролю, тому Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила, що туберкульоз на даний час є глобальною проблемою суспільства, в Україні ж епідемія туберкульозу оголошена з 1995 року і триває по теперішній час. 

Головна мета даних профілактичних заходів полягає в тому, щоб змінити ставлення клієнтів пробації до власного здоров’я, запобігти виникненню і поширенню туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання, ведення здорового способу життя. Адже туберкульоз — це соціально небезпечна інфекційна хвороба, яка може вражати всі верстви населення.

Присутні розширили свої знання про туберкульоз, обговорили шляхи передачі захворювання, його симптоми та можливості профілактики. Також була надана інформація щодо того, куди можна направляти за допомогою клієнтів пробації у разі підозри на інфікування туберкульозом.

Також, лікар-фтизіатр розповіла про вірус COVID-19, заходи безпеки та необхідність дотримання режиму карантину. Зазначила, що непотрібно виходити на вулицю без нагальної потреби, не відвідувати місця скупчення людей, під час перебування на вулиці одягати захисні маски, зберігати дистанцію між людьми не менше ніж 2 метри та дотримуватись заходів особистої гігієни.

Дисципліна та виконання усіх особистих та загальних заходів безпеки є протидією поширенню коронавірусної інфекції. Пам’ятайте, відповідальність – рятує життя!

 

Тетяна Тараненко,

Білгород-Дністровський міськрайонний відділ

філії Державної установи «Центр пробації»