Оздоровлення дітей пільгових категорій Маразліївської сільської ради
15 червня цього року стартувала літня відпочинкова кампанія, організована Управлінням освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту виконавчих органів Маразліївської сільської ради. Ось і настала довгоочікувана та омріяна пора літніх канікул, яскравих вражень, позитивних емоцій, період зміцнення здоров’я, пізнання цікавого, нових знайомств та пригод! Як правило, найкращий літній відпочинок відбувається в дитячих таборах, де кожен вільно почуває себе в колі однолітків, бере участь у різноманітних культурно-спортивних заходах, загартовується, цікаво, різноманітно та з користю проводить дозвілля. Щоліта діти пільгового контингенту Маразліївської сільської ради мають гарну можливість (за кошти з місцевого бюджету) відпочити у дитячому таборі «Медик-2», що знаходиться в смт. Сергіївка (Білгород-Дністровський район Одеська область). Відпочиваючи на березі Чорного моря школярі насолоджуються літніми канікулами та просто класно проводять час на дискотеках, прогулянках, екскурсіях та біля теплої водички.
ПІДТРИМКА МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ – ЦЕ БЕЗПОСЕРЕДНЯ ТУРБОТА ПРО ЛЮДЕЙ
В 2018 році в Амбулаторії загальної практики сімейної медицини с.Маразліївка з’явилася нова стоматологічна установка, яку придбали за кошти з місцевого бюджету. Нове обладнання дає можливість лікарю-стоматологу надавати якісні медичні послуги населенню та обслуговувати протягом дня більшу кількість людей, ніж це було раніше. Ця установка передбачена для багатьох видів робіт лікаря, проста в обслуговуванні та зручна у виконанні різних медичних процедур. Робота з оновлення матеріально-технічної бази медичних закладів Маразліївської ОТГ триватиме і надалі.
У Маразліївській об’єднаній територіальній громаді розпочато роботу щодо створення та функціонування добровільного пожежно-рятувального підрозділу (місцевої пожежної команди).
У Маразліївській об’єднаній територіальній громаді розпочато роботу щодо створення та функціонування добровільного пожежно-рятувального підрозділу (місцевої пожежної команди). Відповідно до статті 19 Кодексу цивільного захисту України визначено, що до повноважень органів місцевого самоврядування належить ряд заходів, в тому числі: забезпечення цивільного захисту на відповідній території та керівництво створеними ними аварійно-рятувальними службами, формуваннями та спеціалізованими службами цивільного захисту, місцевою та добровільною пожежною охороною, забезпечення їх діяльності та здійснення контролю за готовністю до дій за призначенням; Хочеться відмітити, що відповідно до вимог державних будівельних норм радіус обслуговування пожежних депо складає 3 км по дорогах загального користування. Проте існуючі пожежно-рятувальні підрозділи Білгород-Дністровського району, нормативно не охоплюють всю територію, радіус їх обслуговування в сільській місцевості сягає до 60 км, а час прибуття до місця виникнення подій у деяких випадках більше однієї години, що значно перевищує максимально допустимі значення часу прибуття першого підрозділу до місця виникнення події, та збільшує час на рятування людей і матеріальних цінностей. На разі в Маразліївській ОТГ вже проводяться роботи по облаштуванню пожежного депо та підбору і навчанню пожежних, придбано пожежний автомобіль. В свою чергу, керівництвом Білгород-Дністровського МРВ ГУ ДСНС України в Одеській області надано методичні рекомендації керівництву громади щодо організації та забезпечення пожежної безпеки на підвідомчій території, утворення та функціонування місцевого пожежно-рятувального підрозділу, практичну допомогу у питаннях утворення та вдосконалення діяльності.
Для Амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Маразліївка за кошти з місцевого бюджету придбали електрокардіограф ECG300GT.
Для Амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Маразліївка за кошти з місцевого бюджету придбали електрокардіограф ECG300GT.
В 2018 году на благоустройство сел Маразлиевской ОТГ потратят 7,5 млн гривен
В 2018 году в Маразлиевской ОТГ запланировали масштабное благоустройство сел. На эти цели из бюджета развития громады выделили 7,5 млн. гривен. В селах уже прошли работы по ремонту дорожного покрытия. В течение 2017-2018 годов провели 30 км уличного освещения, идет ремонт школ и детских садов. Кроме того, в этом году планируется уложить 20 км тротуаров по селам громады. Существенно преобразится центральная улица села Маразлиевка. Здесь укладывают новый тротуар, вскоре проведут ямочный ремонт этой улицы. Между дорогой и тротуаром планируют завести чернозем и высадить газон. Также начались работы по расчистке русла реки Алкалия. В перспективе речку планируют зарыбить. Все работы по благоустройству ведутся за счет бюджета громады.
В Маразліївській ОТГ за кошти з місцевого бюджету розпочався ремонт доріг місцевого значення
В Маразліївській ОТГ за кошти з місцевого бюджету розпочався ремонт доріг місцевого значення. Значні об’єми робіт вдалось виконати за вагомої підтримки керівника СФГ «Колос» Юрескула Б.П., який не лише надав необхідну техніку для ремонту доріг с. Маразліївка, а й своїх працівників, які активно долучились до проведення заходів з благоустрою організованих Маразліївським сільським головою Чумаком О.О. та його молодою командою КП «Злагода».
ДОСТИЖЕНИЯ МАРАЗЛИЕВСКОЙ ОТГ В ОБЛАСТИ ОБРАЗОВАНИЯ ПОСТАВИЛИ В ПРИМЕР ГРОМАДАМ УКРАИНЫ
ДОСТИЖЕНИЯ МАРАЗЛИЕВСКОЙ ОТГ В ОБЛАСТИ ОБРАЗОВАНИЯ ПОСТАВИЛИ В ПРИМЕР ГРОМАДАМ УКРАИНЫ Ассоциация городов Украины представила Книгу успехов, в которой собраны короткие истории о том, как децентрализация влияет на жизнь громад. Авторы включили в книгу опыт Маразлиевской ОТГ по созданию современного УВК для сельских детей. По представленным данным, на ремонт и оборудование Долиновского УВК выделили 2 млн гривен из местного бюджета. Помещения УВК рассчитаны на одну разновековую группу дошкольников и 4 класса начальной школы. В УВК обустроили игровую комнату, спальню, раздевалки, спортивно-музыкальный зал, санузел, классы, библиотеку. Для обеспечения детей питанием создали пищеблок с дополнительными помещениями. Возле УВК уложили плитку, обустроили песочницы, высадили цветы, утеплили и покрасили стены УВК.
В Маразліївській ОТГ за кошти з місцевого бюджету закупили обладнання навчального і загального призначення для навчальних кабінетів початкової школи.
Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті. Для забезпечення умов впровадження стандартів Нової української школи до нового навчального року, створення нового освітнього простору, відповідно до Наказу Міністерства освіти та науки України №137 від 13.02.2018 року «Про затвердження Примірного переліку засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для навчальних кабінетів початкової школи» потрібно закупити необхідне оснащення.. Активно готується до впровадження стандартів Нової української школи і Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту виконавчих органів Маразліївської сільської ради, яке за активної підтримки сільського голови Чумака О.О., депутатського корпусу (виділення коштів з місцевого бюджету) придбало сучасні засоби для навчання та обладнання навчального і загального призначення для навчальних кабінетів початкової школи. У перших класах Маразліївської ОТГ починає формуватися новий освітній простір і це лише перший його етап, застосовуватиметься нова методика викладання та нова описова модель оцінювання, а першачкам нашої громади стане цікавіше навчатися та осягати нелегку шкільну науку.