TSIGN

 

УКРАЇНА

Одеська область

Білгород-Дністровський район

Маразліївська сільська рада

 

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

 

Про скликання  ХІ чергової сесії Маразліївської сільської ради VІІІ скликання

 

        На підставі ст.ст. 42, 46  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ч. 1, 3 статті 23 Регламенту Маразліївської сільської ради, у зв’язку з виробничою необхідністю та з метою формування структури сільської ради:

    1. Скликати  ХІ чергову сесію Маразліївської сільської ради 03 вересня 2021 року об 11.00 годині в приміщенні сільської ради (вул. Миру, 152, сесійна зала).  

    2. Рекомендувати для розгляду на пленарному засіданні ХІ чергової сесії сільської ради  наступні питання:

2.1. Про  виконання Маразліївського сільського бюджету за підсумками  І півріччя 2021 року.

Доповідає  Флора В.О., виконуюча обов’язки начальника фінансового управління.

2.2. Про внесення змін та доповнень до рішення сільської ради від 24.12.2020 року № 54-VІІІ «Про Маразліївський сільський бюджет на 2021 рік». 

Доповідає Флора В.О., виконуюча обов’язки начальника фінансового управління.

2.3. Про  надання згоди на виділення коштів Маразліївській сільській раді.

Доповідає  Флора В.О., виконуюча обов’язки начальника фінансового управління.

2.4. Про надання згоди на передачу та виділення коштів до спеціального фонду бюджету розвитку Маразліївської сільської ради.

Доповідає  Флора В.О., виконуюча обов’язки начальника фінансового управління.

2.5. Про передачу та виділення коштів на  рахунок відділу житлово-комунального господарства та благоустрою  Маразліївської сільської ради на 2021 рік.

Доповідає  Флора В.О., виконуюча обов’язки начальника фінансового управління.

2.6. Про  надання згоди  Управлінню освіти, культури, сімї, молоді та спорту виконавчих органів Маразліївської сільської ради на виділення та використання  коштів.

Доповідає  Флора В.О., виконуюча обов’язки начальника фінансового управління.

2.7. Про внесення змін і доповнень до рішення сільської ради від 24.12.2020 року № 52-УІІI «Про затвердження структури та загальної чисельності  апарату Маразліївської сільської ради, її структурних підрозділів  та закладів сільської ради на 2021 рік» 

Доповідає  Флора В.О., виконуюча обов’язки начальника фінансового управління.

2.8. Про внесення змін і доповнень до рішення сільської ради від 24.12.2020 року № 53-УІІІ «Про затвердження  штатних  розписів  апарату Маразліївської сільської ради, її структурних підрозділів та закладів сільської ради на 2021 рік»

Доповідає  Флора В.О., виконуюча обов’язки начальника фінансового управління.

2.9.  Про внесення змін і доповнень до рішення сільської ради від 24.12.2020 року № 59-УІІI «Про затвердження структури та загальної чисельності  КП «Олексіївське» Маразліївської сільської ради на 2021 рік». 

Доповідає  Флора В.О., виконуюча обов’язки начальника фінансового управління.

2.10. Про внесення змін і доповнень до рішення сільської ради від 24.12.2020 року № 60-УІІI «Про затвердження штатних розписів КП «Олексіївське» Маразліївської сільської ради на 2021 рік». 

Доповідає  Флора В.О., виконуюча обов’язки начальника фінансового управління.

2.11. Про затвердження програми «Підготовка молоді до служби в Збройних Силах України на 2021 рік».

Доповідає  Флора В.О., виконуюча обов’язки начальника фінансового управління.

2.12. Про надання дозволу на направлення та використання коштів «Субвенції з місцевого бюджету на виконання інвенстиційних проектів».

Доповідає  Флора В.О., виконуюча обов’язки начальника фінансового управління.

2.13.  Про внесення змін і доповнень до рішення сільської ради від 19.02.2021 року № 116-УІІI «Про розподіл вільного залишку та виділення і передачу коштів до спеціального фонду Маразліївського сільського бюджету, що утворилися на кінець 2020 року».

Доповідає  Флора В.О., виконуюча обов’язки начальника фінансового управління.

2.14. Про створення Центру надання соціальних послуг Маразліївської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області.

Доповідає Василенко Л.Г., начальник Відділу з питань соціального захисту населення Маразліївської сільської ради.

2.15. Про затвердження Правил благоустрою території Маразліївської сільської ради.

Доповідає Іваненко В.М., начальник відділу житлово-комунального господарства та благоустрою  Маразліївської сільської ради.

2.16. Про затвердження порядку оплати за харчування у закладах освіти, дошкільних групах навчально-виховних комплексів комунальної власності територіальної громади Маразліївської сільської ради на 2021-2022 навчальний рік.

Доповідає Бадіна О.Ю., начальник Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту. 

2.17. Про зміну типу та найменувань закладів загальної середньої освіти Маразліївської сільської ради.

Доповідає Бадіна О.Ю., начальник Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту. 

2.18. Про закріплення території обслуговування за закладами загальної середньої освіти

Маразліївської сільської ради.

Доповідає Бадіна О.Ю., начальник Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту. 

2.19. Про затвердження розпоряджень,  прийнятих в міжсесійний період з 02 липня 2021 року по 03 вересня 2021 року.

Доповідає  Москаленко І.В., секретар Маразліївської сільської ради.

2.20. Земельні питання.  

Доповідає  Яворська А.Г.,  спеціаліст із земельних питань ІІ категорії.

2.21. Різне.

     3. На сесію запросити депутатів сільської ради, керівників підприємств та організацій,          представників громадськості. 

    4. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.



 

Сільський голова                                                                                   В.О.Топор


 

с. Маразліївка

«26» серпня 2021року

№ 58/2021






 

Описание: Описание: TSIGN

Україна

Маразліївська сільська рада

Білгород - Дністровського району Одеської області

 

РІШЕННЯ (ПРОЕКТ)

 

Про затвердження порядку оплати за харчування у закладах  освіти, дошкільних групах навчально-виховних комплексів комунальної власності територіальної громади Маразліївської сільської ради на 2021-2022 навчальний рік

Керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», у відповідності до Постанови Кабінету міністрів України від 18.01.2016 року № 16 «Про внесення змін до Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість», заслухавши інформацію начальника Управління освіти, культури, сімї, молоді та спорту Бадіної О.Ю. щодо втановлення порядку оплати за харчування у закладах освіти комунальної власності територіальної громади Маразліївської сільської ради на 2021-2022 навчальний рік,   Маразліївська сільська рада

ВИРІШИЛА: 

  1. Затвердити порядок оплати за харчування у закладах освіти, в дошкільних групах навчально-виховних комплексів  комунальної власності територіальної громади Маразліївської сільської ради на 2021-2022 навчальний рік з розрахунку:  50 % з місцевого бюджету та 50% батьківської плати.

  2. Забезпечити безкоштовне харчування учнів 1-11 класів закладів освіти, дітей, що відвідують  дошкільні групи навчально-виховних комплексів  територіальної громади Маразліївської сільської ради із числа дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей, що виховуються у прийомних сім'ях, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», та дітей внутрішньо переміщених осіб.

  3. Звільнити від оплати за харчування дітей в закладах освіти, дошкільних групах навчально-виховних комплексів територіальної громади Маразліївської сільської ради, батьки яких являються учасниками бойових дій.

  4. Доручити начальнику Управління освіти, культури, сімї, молоді та спорту виконавчих органів Маразліївської сільської ради Бадіній О.Ю. довести дане рішення до відома керівників  вищезазначених закладів територіальної громади Маразліївської сільської ради.

5.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії сільської ради з питань планування, бюджету, фінансів і цін, соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства  та комунальної власності (голова Станков М.М.) та з гуманітарних питань питань (голова Заєць С.В.)

 

    Маразліївський сільський голова                                                                                 В.О.Топор

 

 с. Маразліївка

 «03»  вересня  2021 року

 № _____– VІІІ




 

ЗАТВЕРДЖЕНО

 

рішенням Маразліївської сільської ради

від __ серпня 2021 року №_____

 

Маразліївський сільський голова

В.О. Топор


 

Положення

 про Центр  надання соціальних послуг

 Маразліївської сільської ради 

Білгород-Дністровського району Одеської області

 

  1. Загальна частина

  1. Центр надання соціальних послуг Маразліївської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області (далі – ЦНСП), служба соціального захисту населення, що здійснює соціальну роботу та надає соціальні послуги особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах (далі – отримувачі соціальних послуг).

  2. Повна назва: ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ МАРАЗЛІЇВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Скорочена назва: ЦНСП  МАРАЗЛІЇВСЬКОЇ  СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

  1. Юридична адреса: 67760, Одеська область, Білгород-Дністровський район, село Маразліївка, вулиця Миру, будинок № 152.

  2. Засновник закладу – Маразліївська сільська рада Білгород-Дністровського району Одеської області, орган, уповноважений засновником на управління  ЦНСП – Відділ з питань соціального захисту населення Маразліївської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області.

 

  1. ЦНСП у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про соціальні послуги», «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», іншими законодавчими актами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Мінсоцполітики, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями сільської ради, рішеннями виконавчого комітету, рішеннями Відділу з питань соціального захисту населення, цим Положенням (далі - положення).

  2. Основними принципами діяльності ЦНСП є законність, дотримання і захист прав людини, системність, комплексність, адресність та індивідуальний підхід, доступність та відкритість, добровільність вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг, конфіденційність, відповідальність за дотримання етичних та правових норм під час надання послуг, дотримання державних стандартів соціальних послуг, недопущення негуманних і дискримінаційних дій щодо соціально незахищених категорій населення, які перебувають у складних життєвих обставинах.

  3. ЦНСП є бюджетним закладом, рішення про створення, ліквідацію або реорганізацію якого приймає Маразліївська сільська рада Білгород-Дністровського району Одеської області (далі –Засновник).

ЦНСП підпорядковується Відділу з питань соціального захисту населення Маразліївської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, підзвітний та підконтрольний виконавчому комітету Маразліївської сільської ради та Маразліївській сільській раді Білгород-Дністровського району Одеської  області.

 

  1. Організаційно-правові засади

  1. ЦНСП є юридичною особою, веде самостійний баланс, має право відкривати бюджетні реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства України, у межах своїх повноважень укладати від свого імені угоди з юридичними та фізичними особами, мати майнові і немайнові права, нести зобов’язання, бути позивачем і відповідачем у судах, має печатку із зображенням Державного герба України і власним найменуванням, штамп, відповідні  бланки та інші атрибути юридичної особи.

  2. ЦНСП забезпечується Засновником необхідною матеріально-технічною базою, в тому числі приміщеннями, що відповідають санітарно-гігієнічним, будівельним і технічним нормам, вимогам пожежної безпеки та іншим нормам відповідно до законодавства, автотранспортними засобами, спеціальними засобами для догляду і самообслуговування.

  3. Положення про ЦНСП, його структура, штатний розпис та кошторис затверджується сесією Маразліївської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області.

  4. Методичне забезпечення діяльності ЦНСП здійснює Мінсоцполітики, обласний центр соціальних служб, координацію та контроль за забезпеченням його діяльності - в установленому порядку структурний підрозділ з питань соціального захисту населення обласної держадміністрації, організаційно-методичне забезпечення та контроль за додержанням законодавства про надання соціальних послуг – Відділ з питань соціального захисту населення Маразліївської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області.

  5. Для надання соціальних послуг ЦНСП має право залучати на договірних засадах інші підприємства, установи, організації та фізичних осіб, зокрема, волонтерів.

Перелік, умови та порядок надання таких соціальних послуг визначаються Засновником за поданням ЦНСП.

  1. ЦНСП має право в установленому порядку отримувати гуманітарну та благодійну допомогу, в тому числі із-за кордону, яка використовується для надання допомоги особам, сім’ям, які отримують послуги в ЦНСП, та поліпшення матеріально-технічної бази ЦНСП.

  2. Для забезпечення реалізації соціальної політики щодо надання соціальних послуг ЦНСП взаємодіє із Національною сервісною службою, Департаментом соціальної та сімейної політики Одеської обласної державної адміністрації, Відділом з питань соціального захисту населення Маразліївської  сільської ради, іншими структурними підрозділами Маразліївської сільської ради, підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, громадськими організаціями.

3. Мета та завдання ЦНСП

  1. Основною метою діяльності ЦНСП є сприяння у розв’язанні проблемних питань і надання соціальних послуг громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які проживають/перебувають на території Маразліївської сільської ради на законних підставах, перебувають у складних життєвих обставинах й потребують сторонньої допомоги.

  2. Основними завданнями ЦНСП є:

    1. Виявлення та формування інформаційної бази щодо осіб, сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

    2. Визначення індивідуальних потреб зазначених осіб у соціальних послугах.

    3. Організація, планування та якісне надання соціальних послуг, здійснення інших заходів, зокрема щодо відновлення соціальних функцій, психологічного і фізичного стану осіб, сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

    4. Проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання складним життєвим обставинам осіб, сімей.

    5. Проведення інформаційно-просвітницької роботи з особами, сім’ями.

    6. Забезпечення взаємодії із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, а також залучення потенціалу територіальної громади до надання соціальних послуг та проведення соціальної роботи з особами, сім’ями.

    7. Проведення оцінки потреб дитини, сім’ї та молодої особи, обстеження матеріально-побутових умов за згодою сім’ї, визначення плану та методів соціальної роботи.

    8. Забезпечення надання необхідних соціальних послуг особам, які зазнали жорстокості та насильства, постраждали від торгівлі людьми.

    9. Забезпечення соціальної підтримки ВІЛ-інфікованих дітей, молоді та членів їх сімей.

    10. Здійснення заходів із соціального патронажу осіб, які відбували покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, у тому числі за повідомленням установ виконання покарань.

    11. Інформування сім’ї, дітей та молоді про можливість отримання інших видів соціальної допомоги і послуг.

    12. Проведення у сім’ях, серед дітей та молоді за місцем проживання інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на формування стандартів

позитивної поведінки, здорового способу життя шляхом розповсюдження соціальної реклами і проведення консультацій.

  1. Перенаправлення членів сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують соціальних послуг чи різних видів допомоги до закладів, установ та організацій (різних форм власності та господарювання).

  2. Здійснення заходів, розповсюдження інформаційних матеріалів з питань пропагування сімейних форм виховання та з питань соціального захисту населення.

  1. ЦНСП, відповідно до покладених на нього завдань виконує такі функції:

    1. здійснює виявлення та веде облік:

  • сімей/осіб, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах;

  • осіб з числа випускників інтернатних закладів;

  • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа;

  • прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей опікунів, піклувальників;

  • осіб з інвалідністю;

  • осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі;

  • осіб, які зазнали жорстокості та насильства, постраждали від торгівлі людьми, залучалися до найгірших форм дитячої праці;

  • осіб з числа внутрішньо переміщених осіб та учасників бойових дій в зоні антитерористичної операції;

  • осіб похилого віку, інвалідів, хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги;

  • осіб, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям, стихійним лихом, катастрофою і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім'ї.

  1. проводить оцінку потреб сімей/осіб, обстеження матеріально-побутових умов за їх згодою, визначає планування надання соціальних послуг та методи соціальної роботи; впроваджує нові соціальні технології, спрямовані на виявлення отримувачів соціальних послуг на ранніх стадіях життєвих проблем;

  2. надає, відповідно до визначених індивідуальних потреб особи, сім’ї, наступні соціальні послуги: консультування, представництво інтересів, посередництво, соціальну профілактику, соціальний супровід/патронаж, соціальну адаптацію, соціальну реабілітацію, абілітацію, соціально-психологічну реабілітацію, соціальну інтеграцію та реінтеграцію, кризове та екстрене втручання, догляд вдома, підтримане проживання та інші послуги;

  3. узагальнює на місцевому рівні статистичні та готує інформаційно-аналітичні матеріали стосовно наданих соціальних послуг та проведеної соціальної роботи, які подає відділу з питань соціального захисту населення  Маразліївської сільської ради.

  4. забезпечує захист персональних даних осіб, сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

  5. Забезпечує підвищення професійної кваліфікації працівників ЦНСП відповідно до чинного законодавства.

  1. ЦНСП має право:

  • вносити місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування пропозиції щодо вдосконалення надання соціальних послуг та проведення соціальної роботи;

  • подавати пропозиції до проектів відповідних місцевих бюджетів з питань, що належать до їх компетенції;

  • за погодженням із засновником, укладати в установленому порядку договори з підприємствами, установами та організаціями (в тому числі іноземними) щодо проведення робіт, спрямованих на виконання покладених на нього завдань;

  • залучати фахівців інших закладів, установ та організацій різних форм власності для надання соціальних послуг особам, сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах; в установленому порядку одержувати від підприємств, установ та організацій інформацію з питань, що належать до його компетенції;

  • вживати заходів для забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів осіб, сімей;

  • здійснювати посередництво у представництві інтересів осіб, сімей та порушувати клопотання про притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у порушенні вимог законодавства з питань надання соціальних послуг та проведення соціальної роботи.

  1. ЦНСП надає такі соціальні послуги:

  • соціальна профілактика;

  • соціальна підтримка;

  • соціальний супровід;

  • соціальне обслуговування;

  • консультування;

  • догляд вдома.

Крім того, ЦНСП може надавати такі соціальні послуги:

  • денний догляд;

  • паліативний/хоспісний догляд;

  • соціальна адаптація;

  • соціальна інтеграція;

  • абілітація;

  • соціальна реабілітація;

  • кризове та екстрене втручання;

  • представництво інтересів;

  • посередництво (медіація);

  • соціально-економічні (у формі надання натуральної чи грошової допомоги);

  • транспортні;

інші соціальні послуги.

  1. Умови прийняття на обслуговування до ЦНСП та надання соціальних послуг

  1. Прийняття на обслуговування до ЦНСП здійснюється на підставі особистої заяви особи, яка перебуває у складних життєвих обставинах, або її законного представника, на ім?я начальника ЦНСП.

    1. ЦНСП протягом:

  • Трьох робочих днів з дня подання заяви розглядає заяву особи, надає їй допомогу в підготовці необхідних документів, визначених з урахуванням спеціалізації відділень ЦНСП, де ця особа, сім’я буде отримувати соціальні послуги;

  • у разі необхідності, протягом 3 робочих днів після звернення особи надсилає запит до закладу охорони здоров’я за місцем проживання цієї особи для одержання медичного висновку про здатність до самообслуговування та потребу у сторонній допомозі й наданні соціальних послуг; до відповідного підприємства, установи, організації, що надають послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, або виконавчого органу сільської (селищної) ради за місцем реєстрації громадянина – для отримання довідки про зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;

  • 5 робочих днів після розгляду заяви визначає індивідуальні потреби особи, сім’ї та готує рекомендації щодо організації надання цій особі, сім’ї соціальних послуг, у т.ч. щодо необхідності здійснення соціального супроводу;

  • заклад охорони здоров'я протягом 10 календарних днів після надходження запиту надає медичний висновок відділу з питань соціального захисту населення Маразліївської сільської ради, який приймає рішення про необхідність або відмову в наданні соціальних послуг та передає пакет документів до ЦНСП;

  • 10 робочих днів (якщо не потрібен медичний висновок) після подання заяви Відділ з питань соціального захисту населення приймає рішення на підставі заяви та пакета необхідних документів, визначених індивідуальних потреб щодо надання соціальних послуг та передає пакет документів до ЦНСП.

При прийнятті рішення про надання соціальних послуг та визначенні їх обсягу або відмову у наданні певних соціальних послуг вирішальною є інформація з карти визначення індивідуальних потреб. Про прийняте рішення особа, її опікун/піклувальник, законний представник, сім’я повідомляється письмово.

  1. У разі необхідності надання невідкладної допомоги особі, сім’ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах  Відділ з питань соціального захисту населення приймає рішення про можливість організації та надання соціальних послуг протягом 3 робочих днів.

  2. ЦНСП  може відмовити особі, сім’ї у наданні соціальних послуг у разі, якщо за наявних ресурсів у ЦНСП не може задовольнити визначених потреб у соціальних послугах.

У разі неможливості надання сім’ї/особі, яка перебуває у складних життєвих обставинах, відповідної соціальної послуги Відділ з питань соціального захисту населення та ЦНСП сприяють у наданні таким сім’ям та особам соціальних послуг чи різних видів допомоги іншими закладами, установами та організаціями (різних форм власності та господарювання).

У разі відмови у наданні соціальних послуг, особа, сім’я інформується про відмову письмово протягом 5 робочих днів (якщо не потрібен медичний висновок) з дня подання нею заяви із зазначенням причин відмови та рекомендаціями щодо можливих шляхів вирішення її проблемних питань.

  1. У разі потреби та за згодою особи, сім’ї з метою визначення додаткової потреби у натуральній чи грошовій допомозі проводиться обстеження їх матеріально-побутових умов. Для цього утворюється комісія, до складу якої входить не менш як три особи (із числа працівників Відділ з питань соціального захисту населення, відділення ЦНСП у якому передбачається надавати основний комплекс соціальних послуг, соціальний працівник та/або соціальний робітник).

  2. У разі коли особа, яка потребує надання соціальних послуг, за віком або за станом здоров'я неспроможна самостійно прийняти рішення про необхідність їх надання, таке рішення може прийняти її законний представник.

  3. У разі прийняття рішення про надання соціальних послуг особі, сім’ї, з ним/ними або опікуном/піклувальником, законним представником укладається договір про надання соціальних послуг і видається відповідне рішення/розпорядження.

Терміни та умови перебування у ЦНСП, умови надання та припинення послуг, права та обов'язки сторін зазначаються у договорі, що укладається між ЦНСП та сім’єю/особою, яка потребує соціальних послуг, за винятком послуг, що надаються на разовій основі, зокрема консультаційних. Зміст, обсяг та періодичність надання соціальних послуг зазначаються у індивідуальному плані надання послуг, примірник якого у якості додатка є невід’ємною частиною договору.

  1. На кожного громадянина, який отримує соціальні послуги у ЦНСП ведеться особова справа.

Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про надання соціальних послуг у ЦНСП та оформлення особової справи, визначається окремо з огляду на те, яких соціальних послуг потребує особа, сім’я, яка знаходиться у складних життєвих обставинах та у яких структурних підрозділах передбачається їх надання, відповідно до державних стандартів.

Особові справи оформлюються, обліковуються й зберігаються з дотриманням принципів конфіденційності у ЦНСП.

  1. Особи/сім’ї, які знаходяться у складних життєвих обставинах й отримують соціальні послуги у ЦНСП, або їх опікуни/піклувальники, законні представники мають право, після подання письмового запиту/заяви на ім’я начальника ЦНСП переглянути свою особову справу.

  2. Надання соціальних послуг особі, сім’ї працівниками структурних підрозділів ЦНСП здійснюється згідно індивідуального плану надання соціальних послуг (примірник плану передається до відповідних структурних підрозділів).

  3. Надання соціальних послуг у ЦНСП припиняється за письмовим зверненням/заявою особи, яка перебуває у складних життєвих обставинах або її законних представників у разі:

  • поліпшення стану здоров'я, виходу із складних життєвих обставин, у результаті чого втрачається потреба у наданні соціальних послуг;

  • направлення особи до стаціонарного відділення, будинку-інтернату для громадян похилого віку, пансіонату, психоневрологічного інтернату, будинку для ветеранів та інших закладів постійного проживання;

  • зміни місця проживання особи, сім’ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах;

  • поліпшення матеріально-побутових умов (для осіб, сімей, які потребували надання цих послуг у відділенні соціальної допомоги вдома та надання адресної натуральної та грошової допомоги);

  • грубого, принизливого ставлення особи, яка перебуває у складних життєвих обставинах до обслуговуючого персоналу, соціальних працівників, соціальних робітників та інших працівників ЦНСП;

  • порушення громадського правопорядку (сварки, бійки тощо);

  • систематичного перебування в стані алкогольного, наркотичного сп'яніння;

  • у разі смерті особи, яка перебуває у складних життєвих обставинах.

  1. Про припинення надання соціальних послуг особі, сім’ї видається наказ, на підставі якого вноситься інформація до електронної бази даних ЦНСП і робиться позначка в журналі обліку та в особовій справі із зазначенням дати за підписом начальника ЦНСП.

  2. Типові форми заяви, повідомлення про прийняття рішення про надання/відмову у наданні соціальних послуг, медичного висновку, карти визначення стану та індивідуальних потреб отримувача у надані соціальних послуг, акта обстеження матеріально-побутових умов, індивідуального плану надання соціальних послуг, договору про надання соціальних послуг, журналу обліку громадян, яких обслуговує ЦНСП, затверджує Мінсоцполітики в установленому порядку.

  3. Соціальні послуги в ЦНСП можуть надаватися як за плату, так і безоплатно.

    1. Безоплатно в обсягах, визначених державними стандартами соціальних послуг, надаються:

  • сім'ям, дітям та молоді, які знаходяться у складній життєвій ситуації;

  • особам з числа випускників інтернатних закладів;

  • дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа, а також їх біологічним батькам, опікунам, піклувальникам, прийомним батькам, батькам-вихователям та усиновлювачам;

  • особам з інвалідністю;

  • особам, які звільнилися з місць позбавлення волі;

  • особам, які зазнали жорстокості та насильства, постраждали від торгівлі людьми, залучалися до найгірших форм дитячої праці;

  • особам похилого віку, інвалідам, хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, або рідні є громадянами похилого віку чи визнані інвалідами в установленому порядку;

  • особам, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям, стихійним лихом, катастрофою і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім'ї.

  1. Безоплатне надання соціальних послуг у ЦНСП припиняється у разі:

  • виявлення в особи похилого віку, яку безоплатно обслуговує ЦНСП, працездатних рідних (батьків, дітей, чоловіка, дружини) або осіб, які відповідно до законодавства повинні забезпечити йому догляд і допомогу, або осіб, з якими укладено договір довічного утримання (догляду);

  • надання особі, яка перебуває у складних життєвих обставинах, соціальних послуг фізичною особою, якій призначено грошову компенсацію у встановленому законодавством порядку.

  1. Іншим особам соціальні послуги в обсягах, визначених державними стандартами, можуть надаватися із встановленням диференційованої плати залежно від доходу таких осіб відповідно до діючого законодавства.

  2. Соціальні послуги понад обсягів, визначених державними стандартами, надаються за плату.

  3. Обмеження чи відмова в отриманні одних соціальних послуг не може бути підставою для обмеження чи відмови в інших соціальних послугах.

  4. Платні соціальні послуги надаються ЦНСП (в межах наявних можливостей), згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 року №12 “Про порядок надання платних соціальних послуг та затвердження їх переліку”, а саме:

  • громадянам, похилого віку, інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу;

  • громадянам, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, у зв'язку із стихійним лихом, катастрофою, (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей вищий ніж прожитковий мінімум для сім’ї.

  1. Тарифи на платні соціальні послуги встановлюються ЦНСП відповідно до Постанови від 01.06.2020 р. № 428  «Про затвердження порядку регулювання тарифів на соціальні послуги» і затверджуються виконавчим комітетом Маразліївської сільської ради.

  2. Кошти, що надходять від надання платних соціальних послуг, використовуються відповідно до чинного законодавства.

 

  1. У виняткових випадках громадяни похилого віку, що мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, можуть звільнятися від плати за надання соціальних послуг у структурних підрозділах ЦНСП у разі, коли такі рідні належать до малозабезпечених осіб і отримують державну соціальну допомогу в установленому законодавством порядку, залежні від психоактивних речовин, перебувають у місцях позбавлення волі тощо. Для цього засновник самостійно або через утворену ним комісію приймає рішення про звільнення громадян від зазначеної плати.

  1. Організація роботи ЦНСП

  1. Надання соціальних послуг здійснюється у відділеннях ЦНСП.

    1. Відділення ЦНСП очолюються керівниками відділень, які призначаються на посаду і звільняються з посади начальником ЦНСП, за погодженням з сільським головою.

Керівник відділення повинен мати вищу освіту відповідного напряму підготовки і стаж роботи за фахом не менш як три роки.

  1. Керівники відділень ЦНСП розробляють положення про відділення, у якому відображається інформація про зміст соціальних послуг, що надаються у підрозділі, порядок їх надання, режим роботи підрозділу й графік проведення заходів для отримувачів соціальних послуг.

Положення про відділення затверджується начальником ЦНСП.

  1. Надання соціальних послуг у ЦНСП здійснюється згідно з планами роботи на рік, щоквартальними планами діяльності, щоквартальними планами діяльності його структурних підрозділів, щоквартальними планами роботи персоналу, який надає соціальні послуги.

  2. Для виконання завдань у ЦНСП можуть утворюватися такі структурні підрозділи:

  • відділення соціальної допомоги вдома;

  • відділення соціальної роботи з сім’ями/особами;

  • відділення денного перебування;

  • відділення надання грошової та натуральної допомоги;

  • мобільна бригада соціально-психологічної допомоги (надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі, послуг кризового та екстреного втручання, інформування, консультування, представництва інтересів; формування нетерпимого ставлення громадян до проявів домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі, проведення заходів у сфері запобігання та протидії насильству);

  • інші підрозділи, діяльність яких спрямована на надання соціальних послуг особам, сім’ям, відповідно до встановлених потреб.

  1. Надання соціальних послуг відділеннями ЦНСП може здійснюватися цілодобово, впродовж дня, почасово, за місцем проживання, в закладі, на разовій, періодичній, тимчасовій (до 6 місяців), постійній основі або терміново. У разі потреби, допускається застосування гнучкого режиму робочого часу для працівників ЦНСП, відповідно до Наказу Міністерства праці та соціальної політики ”Про затвердження Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу” від 04.10.2006 № 359.

  2. Час (тривалість), місце та термін (періодичність), умови та обсяг надання соціальних послуг особі/сім’ї в ЦНСП залежить від встановлених індивідуальних потреб та конкретних умов, що сприяють реабілітації, реінтеграції та соціальній адаптації цієї особи, сім’ї.

  3. Для організації надання соціальних послуг у ЦНСП вивчаються індивідуальні потреби сім’ї/особи, яка перебуває у складних життєвих обставинах, та спільно з сім’єю, особою розробляється індивідуальний план роботи з нею.

  4. До вивчення індивідуальних потреб особи/сім’ї та підготовки індивідуального плану надання послуг можуть залучатися необхідні фахівці - члени мультидисциплінарної команди, за потреби: сімейний лікар, психолог, служба у справах дітей, офіцер Поліції, психіатр, реабілітолог, психотерапевт, нарколог, юрист та ін.

  5. Надання соціальних послуг особі/сім’ї здійснюється працівниками визначених відділеннями ЦНСП за індивідуальними планами надання соціальних послуг. Працівники забезпечують надання відповідних соціальних послуг згідно встановлених стандартів та нормативів соціальної послуги.

  6. Відділення ЦНСП можуть бути територіально віддалені один від одного.

  7. ЦНСП може створювати в разі потреби при старостинських округах громади робочі місця соціальних працівників (соціальних робітників) для надання соціальних послуг особам/сім’ям.

  8. З метою проведення працетерапії осіб при ЦНСП можуть утворюватися підсобні господарства, промислові та переробні міні-виробництва, багатопрофільні лікувально-виробничі (трудові) майстерні, цехи, дільниці тощо з необхідним інвентарем, устаткуванням та обладнанням, технікою, транспортом і знаряддями, що провадять діяльність відповідно до законодавства, положення про які затверджуються засновником.

  9. За потреби може бути організоване харчування осіб, що перебувають на обліку в ЦНСП (може здійснюватися як у ЦНСП, так і на підприємствах громадського харчування на підставі договору між ЦНСП та цим підприємством).

  10. Для надання транспортних послуг ЦНСП може мати спеціальний автотранспорт для обслуговування громадян або брати в оренду автотранспортні засоби.

  11. Під час надання соціальних послуг ЦНСП може надавати у тимчасове користування громадян наявні у нього технічні та інші засоби реабілітації, засоби малої механізації, предмети першої необхідності, окремі побутові прилади тощо («Пункт прокату»).

  12. ЦНСП може організовувати пункти прийому від громадян, підприємств, установ та організацій продуктів харчування, одягу, взуття, меблів, предметів першої потреби, побутової техніки, коштів, робіт та послуг для задоволення потреб осіб, які отримують соціальні послуги у ЦНСП.

  13. Кількість отримувачів, яким надає соціальні послуги соціальний працівник, соціальний робітник, фахівець із соціальної роботи, інший фахівець, обсяг їх роботи визначає керівник структурного підрозділу з урахуванням стану здоров'я отримувача, його віку, рівня рухової активності, здатності до самообслуговування, місця та умов проживання, наявності транспортного сполучення, інших факторів, що можуть вплинути на якість надання соціальних послуг.

 

  1. Завдання та функції відділень ЦНСП

  1. Відділення соціальної допомоги вдома та надання адресної натуральної та грошової допомоги

    1. Відділення соціальної допомоги вдома та надання адресної натуральної та грошової допомоги ЦНСП (далі - відділення соціальної та грошової допомоги) утворюється для надання соціальних послуг за місцем проживання/перебування громадян, які не здатні до самообслуговування, у зв’язку з частковою втратою рухової активності (мають III, IV, V групи рухової активності) та потребують сторонньої допомоги, надання соціальних послуг в домашніх умовах згідно з медичним висновком, а саме:

  • громадянам похилого віку;

  • особам з інвалідністю (які досягли 18-річного віку), крім осіб з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування відповідно до Закону України ”Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”;

  • хворим (з числа одиноких осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці).

Відділення не здійснює надання соціальних послуг громадян, які потребують цілодобового стороннього догляду.

  1. Право на позачергове надання соціальних послуг відділенням соціальної допомоги вдома та надання адресної натуральної та грошової допомоги мають одинокі/одиноко проживаючі особи, особи, на яких поширюється дія Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” ( 3551-12), жертви нацистських переслідувань, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до 1, 2 і 3 категорії, особи, депортовані за національною ознакою.

  2. У разі виявлення на території Маразліївської сільської ради  не менш, як 50 непрацездатних громадян з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, з психічними розладами (соціально-безпечні, які не перебувають на спеціальному диспансерному обліку), інших категорій громадян, які не здатні до самообслуговування та які потребують надання соціальних послуг вдома, Маразліївська може утворювати спеціалізовані відділення, в тому числі паліативного/хоспісного догляду.

  3. Відділення соціальної допомоги вдома та надання адресної натуральної та грошової допомоги надає відповідно до державних стандартів соціальних послуг такі послуги:

  1. догляд вдома;

  2. надання адресної натуральної та грошової допомоги.

  1. Відділення соціальної допомоги вдома може здійснювати обслуговування громадян похилого віку, інвалідів (які досягли 18-річного віку), хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу.

Обслуговування таких громадян здійснюється за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги або з установленням диференційованої плати.

  1. Виконавчим комітетом Маразліївської сільської ради може бути прийняте, як виняток, рішення про звільнення від плати за надання соціальних послуг відділенням соціальної допомоги вдома громадян, які мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу. В такому разі видатки, пов'язані із наданням соціальних послуг громадян, передбачаються в кошторисі ЦНСП за рахунок коштів місцевого бюджету.

  2. Кількість громадян, яких повинен обслуговувати соціальний працівник, соціальний робітник, обсяг їх роботи визначає начальник ЦНСП з урахуванням стану здоров'я громадянина, який обслуговується, його віку, рівня рухової активності, здатності до самообслуговування, місця та умов проживання,

наявності транспортного сполучення, інших факторів, що можуть вплинути на якість надання соціальних послуг (один соціальний робітник обслуговує шістьох громадян у сільській (приміській) місцевості, інших місцевостях, що не мають транспортного сполучення, у приватному або державному секторі без комунальних зручностей і десять громадян у містах з комунальними зручностями; один соціальний робітник обслуговує двох непрацездатних громадян, яким установлена V група рухової активності).

  1. На кожного громадянина, якого обслуговує відділення соціальної допомоги вдома, ведеться особова справа, в якій міститься:

  1. письмова заява громадянина;

  2. медичний висновок про не здатність до самообслуговування, потребу в постійній сторонній допомозі та догляді в домашніх умовах;

  3. карта визначення індивідуальних потреб отримувача соціальних послуг.

  4. один примірник договору, укладеного громадянином і ЦНСП;

  5. довідка про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;

  6. інформація з Державного реєстру прав, отримана посадовою особою ЦНСП, шляхом безпосереднього доступу до цього Реєстру або через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП);

  7. копія довідки про встановлення групи інвалідності (за наявності);

  8. копія рішення виконавчого комітету Маразліївської сільської ради, або утвореної ним комісії, про звільнення від плати громадян похилого віку, інвалідів (які досягли 18-річного віку), хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу (за наявності);

  9. копія наказу про здійснення (припинення) надання соціальних послуг;

  10. довідка про доходи за останні шість місяців, що передують місяцю звернення за встановленням диференційованої плати за надання соціальних послуг;

  11. індивідуальний план надання соціальної послуги;

  12. копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб).

  1. На підставі даних карти визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги та медичного висновку складається індивідуальний план надання соціальної послуги, після чого між громадянином та ЦНСП укладається договір, в якому зазначаються зміст та обсяг послуги, порядок оплати, обумовлюються періодичність, строки надання соціальної послуги відділенням  соціальної допомоги вдома, інші умови.

Відділення соціальної допомоги вдома згідно з умовами договору, затвердженим графіком роботи та індивідуальним планом надання соціальної послуги з догляду вдома надає соціальну послугу з догляду вдома постійно (III група рухової активності - два рази на тиждень, IV - три рази, V - п’ять разів), періодично (два рази на місяць), тимчасово (визначений у договорі період), організовує надання передбачених договором послуг, контролює їх якість, визначає додаткові потреби, вживає заходів до їх задоволення.


 

  1. Відділення соціальної роботи з сім’ями/особами

  1. Відділення соціальної роботи з сім’ями/особами ЦНСП (далі – відділення роботи з сім’ями/особами ) утворюється для проведення соціальної роботи з сім’ями/особами, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

  2. Відділення роботи з сім’ями/особами у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Мінсоцполітики, іншими нормативно-правовими актами з питань сім’ї, дітей та молоді, а також цим Положенням.

  3. Відділення соціальної роботи з сім’ями/особами надає послуги на безоплатній основі.

  4. Основними принципами діяльності відділення допомоги сім’ї є:

  • законність;

  • соціальна справедливість;

  • доступність та відкритість;

  • конфіденційність та відповідальність за дотримання етичних і правових норм;

  • додержання і захист прав людини;

  • адресність та індивідуальний підхід;

  • добровільність вибору в отриманні чи відмові від отримання соціальних послуг;

  • комплексність та системність під час надання соціальних послуг;

  • дотримання державних стандартів і нормативів соціальних послуг;

  1. максимальна ефективність використання бюджетних та позабюджетних коштів.

  2. Основними завданнями відділення роботи з сім’ями/особами є:

  • проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей/осіб, дітей та молоді;

  • виявлення сімей/осіб, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;

  • здійснення соціального супроводу сімей/осіб, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, надання їм соціальних послуг за результатами проведеної оцінки потреб їх у таких послугах;

  • організація здійснення наставництва над дитиною, яка проживає у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей;

  • забезпечення взаємодії із структурними підрозділами Маразліївської сільської ради, підприємствами, установами та організаціями, а також залучення потенціалу територіальної громади до проведення соціальної роботи із сім’ями/особами, дітьми та молоддю.

  1. Відділення відповідно до покладених на нього завдань:

  1. здійснює заходи щодо:

  • виявлення та обліку сімей/осіб, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги:

  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;

  • прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, опікуни, піклувальники;

  • особи/діти з інвалідністю;

  • одинокі матері (батьки);

  • неповнолітні батьки;

  • сім’ї, у яких дитина (діти) вилучені за рішенням суду без позбавлення батьків батьківських прав та сім’ї, у яких батьки позбавлені батьківських прав відносно своїх дітей і існують юридичні підстави ініціювати поновлення батьківських права;

  • сім’ї, у яких подали заяву про розлучення або триває процес розлучення, вирішення спорів між батьками щодо місяця проживання дітей то способів і участі батьків, які розлучилися, у вихованні дітей;

  • сім’ї у яких виховуються діти-сироти та тимчасово влаштовані діти, які залишилися без піклування батьків або осіб, що їх замінюють;

  • сім’ї опікунів, піклувальників недієздатної особи;

  • батьки – трудові мігранти;

  • особи/сім’ї, що виявили намір відмовитись від новонародженої дитини;

  • особи/сім’ї, у яких діти перебувають в інтернатних закладах або оформляються до них;

  • особи з числа випускників інтернатних закладів;

  • діти, які розлучені із сім’єю, які не є громадянами України й заявили про намір звернутися до компетентних органів із заявою про визначення біженцями;

  • особи (у тому числі неповнолітнім), звільнені з установ виконання покарань, засудженим без позбавлення волі, які перебувають під слідством чи на обліку, як правопорушники; особи/сім’ї, які зазнали жорстокості та насильства, постраждали від торгівлі людьми, залучалися до найгірших форм дитячої праці; особи, які скоїли жорстокість та насильство;

  • особи похилого віку, інваліди, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги; особам, які потребують у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям, стихійним лихом, катастрофою і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий прожиткового мінімуму для сім’ї;

  • особи/сім’ї з проблемами вживання психоактивних речовин та різних залежностей;

  • сім’ї, у яких проживають діти до встановлення ВІЛ-статусу, один із членів сім’ї має позитивний ВІЛ-статус, або члени сім’ї страждають на хворобу, зумовлену ВІЛ;

  • учасники АТО й члени їх сімей, члени сімей загиблих учасників АТО;

  • внутрішньо переміщені особи.

  • контролю у межах повноважень за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини;

  • соціальної та психологічної адаптації дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя, організації здійснення наставництва;

  • соціального супроводження прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу, а також соціального супроводу дітей, які перебувають під опікою, піклуванням;

  • інформування населення про соціальні послуги, які надаються відповідно до законодавства;

  1. проводить оцінку потреб сімей/осіб, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі сімей учасників антитерористичної операції та внутрішньо- переміщених осіб, визначає соціальні послуги та методи соціальної роботи, забезпечує психологічну підтримку;

  2. надає сім’ям/особам, дітям і молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, в тому числі сім’ям учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщеним особам, соціальні послуги з:

  • соціального супроводу;

  • консультування;

  • соціальної профілактики.

За результатами оцінки потреб центр надає послуги з:

  • соціальної інтеграції та реінтеграції;

  • соціальної адаптації;

  • соціального супроводу сімей, в яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;

  • кризового та екстреного втручання;

  • представництва інтересів;

  • посередництва (медіації);

  1. забезпечує соціальний патронаж молодих осіб, які відбули покарання, у вигляді обмеження або позбавлення волі на певний строк, а також звільнених від подальшого відбування зазначених видів покарань на підставах, передбачених законом, за повідомленням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення;

  2. складає план реабілітації особи, яка постраждала від торгівлі людьми;

  3. впроваджує новітні соціальні технології, спрямовані на недопущення, мінімізацію чи подолання складних життєвих обставин (у тому числі щодо патронату над дитиною);

  4. узагальнює на місцевому рівні статистичні дані та готує інформаційно-аналітичні матеріали стосовно проведеної соціальної роботи, які подає органу, який його утворив;

  5. співпрацює з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, навчальними закладами, закладами охорони здоров’я, територіальними структурними підрозділами Національної поліції.

  6. дотримується державних стандартів і нормативів під час проведення соціальної роботи з сім’ями/особами, дітьми та молоддю;

  7. забезпечує захист персональних даних сімей/осіб, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах, відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”;

  8. забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої він є.

  1. Керівництво ЦНСП

    1. ЦНСП очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади сільським головою Маразліївської сільської ради .

    2. Посаду директора ЦНСП може обіймати особа, яка має вищу освіту відповідного напряму підготовки і стаж роботи на керівній посаді не менше п’яти років.

    3. Начальник ЦНСП:

  • здійснює керівництво діяльністю ЦНСП;

  • несе персональну відповідальність за виконання покладених на ЦНСП завдань;

  • представляє ЦНСП без довіреності на підприємствах, в установах, організаціях, укладає договори;

  • видає в межах своєї компетенції накази організаційно-розпорядчого характеру, організовує і контролює їх виконання, затверджує функціональні обов'язки працівників, контролює дотримання трудової дисципліни, вживає заходів заохочення (стягнення);

  • розробляє проекти штатного розпису та кошторису витрат ЦНСП та подає на погодження відділу з питань соціального захисту населення Маразліївської сільської ради і затвердження засновнику;

  • затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку, регламент роботи ЦНСП та положення про його структурні підрозділи, посадові інструкції працівників ЦНСП;

  • забезпечує дотримання вимог законодавства щодо охорони праці, дитинства, санітарно-гігієнічних, протиепідемічних, протипожежних норм і правил техніки безпеки;

  • організовує проведення щорічних профілактичних медичних оглядів соціальних працівників та соціальних робітників ЦНСП, які безпосередньо надають соціальні послуги;

  • надає пропозиції Засновнику, щодо забезпечення працівників ЦНСП спецодягом, взуттям, велосипедами, грошовою компенсацією за придбання квитків, на виконання роботи, за відрядження, навчання.

 

  1. Діяльність ЦНСП

    1. Діяльність ЦНСП здійснюється за рахунок:

  • коштів місцевого бюджету;

  • благодійних внесків юридичних та фізичних осіб;

  • коштів від діяльності підсобних господарств (за наявності) та надання платних соціальних послуг;

  • інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

Кошти ЦНСП використовуються виключно на його утримання та розвиток.


 

  1. Умови оплати праці, тривалість робочого часу та відпусток працівників ЦНСП встановлюються відповідно до умов, передбачених для працівників закладів, установ соціального обслуговування відповідно до чинного законодавства.

  2. Гранична чисельність працівників ЦНСП затверджується засновником згідно з Примірними штатними нормативами чисельності працівників ЦНСП. Посади, не передбачені нормативами, та їх чисельність вводяться залежно від вимог державних стандартів соціальних послуг та умов надання соціальних послуг працівниками конкретного ЦНСП за погодженням із засновником.

  1. Порядок діловодства визначається законодавством, нормативно-правовими актами України, Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Мінсоцполітики, рішеннями Засновника. 

  2. Звітність ведеться відповідно до законодавства.

  3. Розгляд пропозицій (зауважень), заяв та скарг громадян проводиться відповідно до статей 14, 15 та 16 Закону України “Про звернення громадян”.

Діловодство за зверненнями громадян у ЦНСП ведеться окремо від інших видів діловодства.

Особисту відповідальність за стан діловодства за зверненнями громадян несе   начальник ЦНСП

Інформаційна діяльність ЦНСП забезпечується з дотриманням законодавства в сфері соціального захисту населення та полягає в наданні методичної та практичної допомоги особам, що звернулися до ЦНСП, з питань надання соціальної допомоги і соціальних послуг та процедури їх призначення.

  1. Моніторинг і контроль діяльності, пов’язаної із надання соціальних послуг, ревізія фінансово-господарської діяльності проводяться відповідно до законодавства України.

Для проведення внутрішнього моніторингу й контролю якості надання соціальних послуг у ЦНСП розробляється внутрішня система моніторингу й контролю якості надання соціальних послуг.

Громадський контроль якості надання соціальних послуг реалізується шляхом створення громадських, наглядових рад та шляхом залучення до роботи зовнішніх відомчих комісій з контролю якості надання соціальних послуг, представників громадськості.

  1. Забороняється здійснювати розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед учасників, його членів, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.

  2. Доходи (прибутки) ЦНСП використовуються виключно для фінансування видатків на його утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.

 

  1. Реорганізація або ліквідація ЦНСП

    1. Рішення про реорганізацію або ліквідацію ЦНСП приймає Засновник. Реорганізація ЦНСП відбувається шляхом злиття, приєднання, поділу,

виділення.

Ліквідація проводиться ліквідаційною комісією, призначеною Засновником, а у випадках ліквідації за рішенням господарського суду - ліквідаційною комісією, призначеною цим органом.

З часу призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління ЦНСП.

  1. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно ЦНСП, виявляє його дебіторів і кредиторів і розраховується з ними, складає ліквідаційний баланс і представляє його Засновнику.

  2. У разі припинення роботи ЦНСП (ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) активи ЦНСП передаються одному або кільком неприбутковим організаціям (комунальним закладам) або зараховуються до доходу місцевого бюджету.

  1. Заключні положення

    1. Це Положення набирає чинності з моменту його державної реєстрації відповідно до чинного законодавства України, попередня редакція та попередні зміни втрачають чинність. Зміни та доповнення до Положення вносяться в порядку, визначеному чинним законодавством України, та набувають юридичної сили з моменту їх державної реєстрації.



 

Маразліївський сільський голова                   В.О. Топор















































 

Фото без опису

У К Р А Ї Н А

Маразліївська сільська рада

Білгород-Дністровський район Одеська область

 

Р І Ш Е Н Н Я (ПРОЕКТ)

 

 Про створення Центру надання соціальних

послуг Маразліївської сільської ради Білгород-

Дністровського району  Одеської області

 

      Відповідно до ст.ст. 46, 140 Конституції України, керуючись  ст. ст. 26, 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», Наказом Міністерства юстиції України «Про затвердження Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу», з метою впорядкування структури виконавчого комітету Маразліївської сільської ради для більш ефективної діяльності ради та її виконавчих органів у сфері надання соціальних послуг населенню Маразліївської територіальної громади, Маразліївська сільська рада 

ВИРІШИЛА:

  1. Створити Центр надання соціальних послуг Маразліївської сільської ради зі статусом юридичної особи публічного права.

  2. Визначити адресу місця розташування юридичної особи: вул. Миру, 152, село Маразліївка, Білгород-Дністровський район, Одеська область, 67760. 

  3. Затвердити Положення про Центр надання соціальних послуг Маразліївської сільської ради, що додається (додаток 1).

  4. Затвердити структуру та загальну чисельність працівників Центру надання соціальних послуг Маразліївської сільської ради на 2021 рік (додаток 2).

  5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на  постійну комісію з питань  прав людини, законності, депутатської діяльності, етики, регламенту та регуляторної діяльності ради (голова комісії Пестов О.В)


 

Маразліївський сільський голова                                                                                В.О. Топор

 

с. Маразліївка

 «03» вересня 2021 р

№  ____ -VІІІ 













 

            

 

                                                                                           Додаток 2 до рішення 

                                                                                                       Маразліївської сільської ради

                                                                                                      від 03.09.2021 р. № ___-VIII

 

СТРУКТУРА ТА ЧИСЕЛЬНІСТЬ ПРАЦІВНИКІВ

ЦЕНТРУ НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ 

МАРАЗЛІЇВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

НА 2021 РІК

Назва структурного підрозділу та посад

Штатна одиниця

 

Спеціалісти центру

 

1

Начальник центру

1

2

Головний спеціаліст-бухгалтер

1

 

Всього

2

 

Соцробітники відділу

 

3

Фахівець з соціальної роботи

1

4

Соціальний робітник с. Широке

1

5

Соціальний робітник с. Маразліївка, с. Олексіївка,

1

 

Всього 

3

 

ВСЬОГО У ВІДДІЛІ

5








































 

Фото без опису

 

У К Р А Ї Н А

Маразліївська сільська рада

Білгород-Дністровський район Одеська область

 

Р І Ш Е Н Н Я (ПРОЕКТ)

 

Про затвердження розпоряджень, 

прийнятих в міжсесійний період 

з  02 липня 2021 року по 03 вересня 2021 року

 

             Керуючись ст. 26, 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши інформацію Москаленко І.В., секретаря Маразліївської сільської ради, Маразліївська сільська рада 

 

ВИРІШИЛА:

             

1. Затвердити розпорядження, прийняті в  міжсесійний період з 02 липня 2021 року по 03 вересня 2021 року згідно з переліком, що додається. 

               

            2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань 

прав людини, законності, депутатської діяльності етики, регламенту та регуляторної діяльності (голова комісії Пестов О.В.)



 

Маразліївський сільський голова                                                                    В.О. Топор




 

с. Маразліївка

«03» вересня 2021 року

№ _____ - VІІІ















 

                                                                                                       

 

                                                                                                                            Додаток 

                                                                                                    до рішення сільської ради

          від 03.09.2021 р. № ____ -VІІІ                                                                                        

                 

Перелік 

розпоряджень, прийнятих в міжсесійний період

 з 02 липня 2021 року по 03 вересня 2021 року

 

з/п

Назва  розпорядження

Номер,

дата розпорядження

1

Про призначення відповідальних осіб за інформаційну діяльність і комунікації з громадськістю.

№ 45/2021

від 05.07.2021 року

2

Про визначення відповідальної особи з розміщення наборів даних Маразліївської сільської ради, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі.

№ 46/2021

від 07.07.2021 року

3

Про утворення комісії Маразліївської сільської ради з питань формування пропозицій стосовно потреби щодо спрямування у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, і визначення дітей, яким буде придбано житло або призначено грошову компенсацію.

№ 47/2021

від 08.07.2021 року

4

Про проведення тестування Цифрограм 2.0

№ 48/2021

від 08.07.2021 року

5

Про призначення відповідальної особи за видачу посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї. 

№ 49/2021

від 12.07.2021 року 

6

Про оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад спеціалістів Маразліївської сільської ради.

№ 50/2021

від 20.07.2021 року

7

Про  скликання чергового засідання виконавчого комітету Маразліївської сільської ради.

№ 51/2021

від 22.07.2021 року

8

Про організацію та  проведення «Вакцинального дня».

№ 52/2021

від 02.08.2021 року

Про  скликання Х  позачергової сесії Маразліївської сільської ради VІІІ скликання.

№ 53/2021

від 12.08.2021 року

10

Про заходи щодо забезпечення вакцинації.

№ 54/2021

від 17.08.2021 року

11

Про перенесення робочого дня в 2021 році.

№ 55/2021

від 17.08.2021 року

12

Про  визначення відповідальної особи, яка здійснюватиме консультативну та методичну допомогу комунальним установам   Маразліївської територіальної громади щодо можливостей перевірки та отримання копій цифрових документів у застосунку «Дія».

№ 56/2021

від 18.08.2021 року

13

Про призначення дати проведення конкурсу на заміщення вакантних посад начальника фінансового управління та головного спеціаліста з документообігу Маразліївської сільської ради

№ 57/2021

від 26.08.2021 року

14

Про  скликання ХІ  чергової сесії Маразліївської сільської ради VІІІ скликання.

№ 58/2021

від 26.08.2021 року

15

Про  скликання чергового засідання виконавчого комітету Маразліївської сільської ради.

№ 59/2021

від 27.08.2021 року

 

Секретар Маразліївської сільської ради                                                      І.В.  Москаленко

Описание: Описание: TSIGN

 

УКРАЇНА

Маразліївська сільська рада

Білгород-Дністровський район Одеська область

 

Р І Ш Е Н Н Я (ПРОЕКТ) 

 


 

Про затвердження Правил 

благоустрою території

Маразліївської сільської ради 

 

          Керуючись статтею 143 Конституції України, статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27 листопада 2017 року № 310 «Про затвердження Типових правил благоустрою території населеного пункту», з метою покращення санітарного стану та благоустрою території населених пунктів Маразліївської сільської територіальної громади Маразліївська сільська рада 

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити Правила  благоустрою території Маразліївської сільської ради, що додаються.

2. Відповідальним за інформаційну діяльність і комунікації з громадськістю  оприлюднити дане рішення на офіційному сайті  Маразліївської сільської територіальної громади у десятиденний строк після його прийняття.

3.Дане рішення набуває чинності з дня його опублікування.       

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту (голова комісії Іваненко В.М.).



 

Сільський голова                                                                             В.О. Топор






 

с. Маразліївка

«03» вересня 2021р.

№ _____ - VІІІ






 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення сільської ради 

від 03.09.2021 № ____-VІІІ

 

ПРАВИЛА

благоустрою території Маразліївської сільської ради

 

I. Загальні положення

1.1 Правила благоустрою Маразліївської сільської ради (далі-Правила) є нормативно-правовим актом, яким встановлюється порядок благоустрою та утримання території та об’єктів благоустрою Маразліївської сільської ради.

 1.2 Ці Правила регулюють права і обов'язки учасників правовідносин у галузі благоустрою сіл Монаші, Олексіївка, Романовка, Маразліївка, Полянка, Великомар'янівка, Долинівка, Широке, Зелене визначають комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку на територіях Маразліївської об’єднаної територіальної громади. Правила спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини і є обов’язковими для виконання на всій території Маразліївської сільської ради об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності і підпорядкування, їх керівниками, працівниками та громадянами. 

1.3 Правила містять загальнообов'язкові на територіях Маразліївської сільської ради норми, за порушення яких передбачена відповідальність згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення.

 1.4 Учасниками правовідносин з питань благоустрою згідно з цими Правилами є власники, керівники та інші посадові особи підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності і відомчого підпорядкування (далі по тексту "відповідальні посадові особи"), фізичні особи, а також посадові особи, уповноважені здійснювати контроль за станом благоустрою. 

1.5. Маразліївська сільська рада забезпечує вільний доступ населення, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності до цих Правил. Правила є відкритими та доступними. 

1.6. Контроль за дотриманням та здійсненням заходів, спрямованих на виконання цих Правил, координація дій відповідних посадових осіб, пов'язаних з їх виконанням, здійснюється виконавчим комітетом сільської ради, постійною комісією з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою.

 1.7.Наведені у Порядку терміни вживаються в такому значенні: 

- благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля;

 - територія - сукупність земельних ділянок, які використовуються для розміщення об'єктів благоустрою населених пунктів: парків, скверів, бульварів, вулиць, провулків,  проїздів, шляхів, площ, майданів, набережних, прибудинкових територій, пляжів, кладовищ, рекреаційних, оздоровчих, навчальних, спортивних, історико-культурних об'єктів, об'єктів промисловості, комунально-складських та інших об'єктів у межах населеного пункту; 

- утримання в належному стані території - використання її за призначенням, відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, правил благоустрою території населеного пункту, а також санітарне очищення території, її озеленення, збереження та відновлення об'єктів благоустрою;

 - вулично-дорожня мережа - призначена для руху транспортних засобів і пішоходів мережа вулиць, доріг, внутрішньо квартальні та інші проїзди, тротуари, пішохідні та велосипедні доріжки, набережні, майдани, площі, а також автомобільні стоянки та майданчики для паркування транспортних засобів з інженерними та допоміжними спорудами, технічними засобами організації дорожнього руху,

 - заходи з благоустрою населених пунктів - роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об'єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання;

 - зелені насадження - деревна, чагарникова, квіткова та трав’яна рослинність природного і штучного походження на визначеній території населеного пункту.

 -побутові відходи - відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках (тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі, крім відходів, пов'язаних з виробничою діяльністю підприємств) і не використовуються за місцем їх накопичення. 

1.8. Благоустрій населених пунктів передбачає:

 - розроблення і здійснення ефективних і комплексних заходів з утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об'єктів загального користування, а також природних ландшафтів, інших природних комплексів і об'єктів;

 - організацію належного утримання та раціонального використання територій, будівель, інженерних споруд та об'єктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного та іншого призначення;

 - створення умов для реалізації прав та виконання обов’язків суб'єктами у сфері благоустрою населених пунктів. 

II. Права посадових осіб підприємств, установ, організацій, а також громадян галузі благоустрою

 Громадяни, посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності мають право:

 2.1.Користуватися об’єктами благоустрою сільської ради. 

2.2. Брати участь в обговоренні правил та проектів благоустрою території об’єднаної громади Маразліївської сільської ради. Вносити пропозиції до розроблення планів соціально-економічного розвитку населених пунктів сільської ради та заходів з благоустрою їх територій. 

2.3 Отримувати в установленому законом порядку повну та достовірну інформацію про затвердження правил благоустрою території та внесенням до них змін, а також роз’яснення їх змісту.

 2.4. Брати участь у здійснення заходів з благоустрою території сільської ради, озеленення та утримання в належному стані садиб, дворів, парків, площ, кладовищ, братських могил, обладнання дитячих і спортивних майданчиків, ремонту шляхів і тротуарів, інших об’єктів благоустрою.

 2.5. Вимагати негайного виконання робіт з благоустрою території сільської ради в разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоди життю, здоров’ю або майну громадян, юридичної особи, або роботи з благоустрою виконуються з порушенням правил благоустрою території сільської ради, або призводять до її нецільового використання.

 2.6. Звертатись до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної майну чи здоров’ю громадян унаслідок дій чи бездіяльності балансоутримувачів об’єктів благоустрою. 

III. Обов'язки відповідальних посадових осіб підприємств, установ, організацій, а також громадян

 3.1. Відповідальні посадові особи підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, а також громадяни зобов'язані:

 3.1.1. Здійснювати благоустрій відповідних територій у встановленому порядку, забезпечуючи: естетику і дизайн сільського середовища, вимоги щодо утримання дорожніх покриттів, внутрішньоквартальних, прибудинкових та присадибних територій, газонів, зелених насаджень тощо. 3.1.2. Утримувати у належному санітарно-технічному стані будівлі, споруди, у тому числі, закріплені за ними на умовах договору з балансоутримувачем (їх частини), свої та прилеглі території на відстані не менше 5 метрів від межі. Своєчасно і якісно усувати недоліки в утриманні території, будівель, споруд, обладнання, парканів, архітектурних малих форм, реклами і рекламоносіїв, елементів зовнішнього благоустрою. 

3.1.3. Усувати на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) за власний рахунок та в установлені терміни пошкодження інженерних мереж або наслідки аварій, що сталися з їх вини. 

3.1.4. Забезпечувати щорічне ( після стихійного лиха, надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру) обстеження відповідних територій, будівель і споруд та засвідчувати проведені обстеження актами. При спроможності усувати наслідки на закріплених об’єктах благоустрою в установленому порядку. 

3.1.5. Проводити за власний рахунок в установлені строки прибирання об’єктів благоустрою від сміття та чагарників. 

3.1.6. У процесі утримання об’єктів благоустрою (їх частин) дотримуватись відповідних технологій щодо експлуатації та ремонту, регулярно здійснювати заходи щодо передчасного зносу об’єктів, забезпечення належних та безпечних умов їх функціонування.

3.1.7. Постійно утримувати в належному стані фасади будівель і споруд. 3.1.8. Змінювати зовнішній вигляд фасадів будівель та споруд тільки на підставі затверджених у встановленому порядку проектів .

 3.1.9. Розміщувати елементи зовнішньої реклами, рекламоносії, малі архітектурні форми та елементи зовнішнього благоустрою на підставі проектно-дозвільної документації, затвердженої у встановленому порядку. 3.1.10. При організації вуличної торгівлі, у тому числі під час проведення масових заходів, забезпечувати своєчасне прибирання, збір та вивезення сміття з відведеної території, не допускати його накопичення. 

3.1.11 Проводити земляні та будівельні роботи, насипання, намивання ґрунту, піску, встановлення огорож, механізмів та обладнання, тимчасових споруд, побутових вагончиків, складування конструкцій і матеріалів, виключно, на підставі відповідних дозволів і погоджень . 

3.1.12 Забезпечувати вивезення твердих побутових і негабаритних відходів, а також харчових відходів згідно з вимогами діючих санітарних норм. 

3.1.13 Не допускати транспортування та видалення відходів у несанкціоновані місця.

 3.1.14 Забезпечувати розміщення контейнерів, урн для збору сміття та твердих побутових відходів у спеціально визначених місцях, утримувати їх в належному санітарно-технічному стані згідно з санітарними нормами і правилами. 

3.1.15. Укладати договори зі спеціалізованими підприємствами на вивіз побутових відходів та каналізаційних стоків.

 3.1.16. Узгоджувати з сільською радою експлуатацію об'єктів з небезпечними відходами , ліміти та схеми їх розміщення.

 3.1.17 Утримувати в належному санітарному стані зелені насадження (посадка, обрізка дерев і кущів, косіння газонів, боротьба з бур'янами, поливання зеленої зони і газонів), тротуари, доріжки і прибудинкові території. 

3.1.18 Утримувати в належному санітарному стані та огороджувати земельні ділянки, що відведені в установленому порядку під будівництво. 

3.1.19 Вживати заходів щодо виключення можливості винесення на дорожні об'єкти сипучих матеріалів і розчинів. 

3.1.20. Не допускати накопичення будівельного сміття на будівельних майданчиках та прилеглих до них територіях. 

3.1.21 Відповідно до встановлених норм та правил впорядковувати надані земельні ділянки. 

3.1.22 Встановлювати урни біля входу (виходу) з адміністративних, побутових, навчальних, торгових та інших будівель та споруд, біля торгових палаток, павільйонів та інших малих архітектурних форм, об’єктів пересувної торгівлі. 

3.1.23 Власникам підземних комунікацій утримувати кришки колодязів справному та закритому стані. Всі колодязі підземних комунікацій повинні бути обладнані відповідними люками. 

3.1.24. Дотримуватись порядку утримання домашніх та інших тварин згідно з „Правилами тримання собак , кішок і інших хижих тварин у населених пунктах України”.

 3.1.25 Суб’єктам господарювання, які надають послуги з організації дозвілля населення, у вечірній та нічний час, забезпечувати охорону громадського порядку та освітлення прилеглої території.

 3.1.26. Спалювання всіх видів відходів на території домоволодінь і в сміттєзбірниках категорично забороняється. 

3.1.27. Громадянам утримуватися від придбання та розміщення на кладовищах, що знаходяться на території Маразліївської сільської ради пластикових квітів, вінків та інших ритуальних товарів, виготовлених із пластику та інших неорганічних матеріалів.

IV. Дії відповідальних посадових осіб підприємств, установ, організацій, а також громадян, що забороняються цими Правилами

4.1. Відповідальним посадовим особам підприємств, установ, організацій, а також громадянам забороняється:

4.1.1. Захаращувати території сипучими матеріалами, конструкціями, сміттям, побутовими відходами, відходами виробництва, листям, травою, гіллям, накопиченням снігу та криги тощо.

 4.1.2. Самовільно, без дозволу власника (землекористувача), висаджувати дерева, кущі, влаштовувати газони та городи, якщо таке не передбачалося проектом благоустрою і суперечать будівельним нормам і правилам.

 4.1.3. Проводити земляні, будівельні, демонтажні, монтажні та інші роботи без належного погодження чи дозволу. 

4.1.4. Вивозити і звалювати сміття, будівельні, побутові, харчові відходи, відходи виробництва, траву, гілля, деревину, листя, сніг у не відведених для цього місцях та влаштовувати звалища, особливо на інженерних спорудах водовідведення та водопониження (траншеях і т.і.).

 4.1.5. Здійснювати торгівлю напоями на розлив без улаштування туалету на території , яка використовується для такої торгівлі.

 4.1.6. Забруднювати земельні ділянки та водойми виробничими та побутовими стічними водами.

 4.1.7. Вивозити каналізаційні стоки у не відведені для цього місця.

 4.1.8. Без узгодження з сільською радою та екологічною службою влаштовувати каналізаційні вигрібні ями.

 4.1.9. Складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків.

 4.1.10. Розміщувати, ремонтувати та мити автотранспортні засоби, машини, механізми у невизначених (заборонених) для цього місцях.

 4.1.11. Очищати дахи від снігу та льоду без встановлення тимчасових огорож на прилеглих до будівель і споруд територіях. 

4.1.12. Використовувати не за призначенням контейнери для збору сміття та твердих побутових відходів. 

4.1.13. Наклеювати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, рекламу, листівки, тощо у невизначених спеціально для цього місцях.

 4.1.14. Робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд, парканах, тротуарах, шляхах, тощо.

 4.1.15. Експлуатувати кафе, літні майданчики та інші місця, пов’язані з обслуговуванням населення на обладнані контейнерами для збору відходів. 4.1.16. Самовільно встановлювати рекламні конструкції, інформаційно-рекламні плакати, торговельні лотки, кіоски, павільйони та тимчасові споруди і конструкції, перешкоджаючі вільному пересуванню людей. 

4.1.17. Самовільно вивішувати дорожні знаки. 

4.1.18. Заправляти, ремонтувати автотранспортні засоби і механізми, на прибудинкових та присадибних територіях, газонах, берегах рік ,пішохідних доріжках, тротуарах, у парках та скверах тощо, а також їздити автотранспортом по тротуарах, пішохідних доріжках, газонах зелених зон сіл та паркуватися на них. 

4.1.19. Залишати автотранспортні засоби та механізми в місцях, що заважають проїзду спеціальних машин швидкої медичної допомоги, пожежних, рятувальних служб, прибиральної техніки, а також влаштовувати постійні стоянки службового, приватного, вантажного і пасажирського транспорту на прибудинкових територіях, прилеглих територіях до гаражів, автостоянок тощо.

 4.1.20. Влаштовувати стоянки вантажного автотранспорту , тракторів , с/г інвентарю на прибудинковій території , у дворах та біля дворів приватного сектору.

 4.1.21. Здійснювати стоянку автомобілів із працюючим двигуном ближче 15-ти метрів, а з непрацюючим – 10 метрів від вікон житлових будинків, шкіл, та інших установ.

 4.1.22. Захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків.

 4.1.23. Захаращувати балкони, лоджії предметами і матеріалами, які негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд. 

4.1.24. Кидати сміття, недопалки, папір, тару, ганчір'я тощо на вулицях, площах, парках, інших громадських місцях, а також спалювати сміття у контейнерах і урнах.

 4.1.25. Самовільно встановлювати точки торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столиків, візків у не відведених для цього місцях та без наявності відповідного дозволу.

 4.1.26. Витрушувати одяг, білизну, ковдри тощо, виливати рідину, кидати предмети з балконів, лоджій, вікон та сходів багатоквартирних будинків. 4.1.27. Утримувати території, споруди, малі архітектурні форми, обладнання, рекламні засоби, елементи зовнішнього благоустрою в незадовільному санітарному і технічному стані. 

4.1.28. Здійснювати підключення до інженерних мереж об'єктів та будівельних майданчиків , щодо будівництва яких відсутня затверджена у встановленому порядку проектно-дозвільна документація , в тому числі ордер на право тимчасово порушення благоустрою та його відновлення у зв'язку з виконанням земляних робіт.

 4.1.29. Самовільно займати земельні ділянки і використовувати їх при відсутності документа, що засвідчує право на використання та володіння землею. 

4.1.30. Використовувати земельні ділянки не за цільовими призначеннями. 4.1.31. Засмічувати водні об’єкти та забруднювати водні ресурси.

 4.1.32. Перевищувати норми забруднення атмосферного повітря та рівня шуму, у тому числі від транспортних засобів.

 4.1.33. Вчиняти дії, які можуть привести до підтоплення територій та спровокувати зсувні процеси.

 4.1.34. Вчиняти дії , що тягнуть порушення умов благоустрою, пошкодження (руйнування чи псування) вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів та елементів благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, та інші дії, заборонені цими Правилами, чинним законодавством України.

 4.1.35 Підприємцям «утримуватися від реалізації на території Маразліївської сільської ради пластикових квітів, вінків та інших ритуальних товарів, виготовлених із пластику та інших неорганічних матеріалів».

V. Порядок здійснення благоустрою та утримання території Маразліївської сільської ради

5.1. Загальні вимоги до порядку здійснення благоустрою та утримання об’єктів благоустрою.

 5.1. Визначення меж прибирання територій між суб’єктами благоустрою здійснюється виконавчим комітетом Маразліївської сільської ради ( з урахуванням договорів землекористування та закріплених територій) з одночасним складанням схематичних карт прибирання. Один екземпляр схематичних карт передається керівництву підприємства, установи, організації, фізичній особі тощо для забезпечення своєчасного прибирання, другий – для координації та контролю знаходиться у виконавчому комітеті сільської ради. В разі відсутності у суб’єкта благоустрою (підприємства,установи, організації, фізичної особи – підприємця, органу самоорганізації населення, громадянина, тощо) схематичних карт, встановлюються наступні межі закріпленої для прибирання території:

 - для об’єктів виробничої сфери (підприємств) -50 ( 100) метрів від меж земельної ділянки наданої в користування (оренду, тощо), включно до осі вулиць (шосе, площі, провулка, тощо);

 - для об’єктів невиробничої сфери (лікувальні та оздоровчі заклади, шкільні та дошкільні установи, підприємства побутового обслуговування, підприємства торгівлі та магазини, літні майданчики, аптеки, нотаріальні контори, перукарні,банки, офіси -25 (50) метрів від меж земельної ділянки наданої в користування (оренду, тощо), включно до осі вулиці (шосе, площі, провулка тощо); 

- для вуличних кіосків, ринків, павільйонів, лотків, майстерень р ремонту побутової техніки, годинників, взуття, пересувних об’єктів торгівлі в радіусі 10 метрів;

 - для будинків приватного сектору - 25 метрів від меж земельної ділянки наданої в користування, оренду, тощо; 

- для опор рекламних та інформаційних щитів, опор ліній, електромереж та зв’язку, тощо – 5 (15) метрів від опори; - для автомобільних шляхів – в районі смуг відводу. 

5.2. Балансоутримувач забезпечує утримання в належному стані та здійснює своєчасний ремонт об’єкта благоустрою власними силами або залучаючи для цього інші підприємства, установи, організації. Утримання здійснюється відповідно до умов цих Правил, чинних будівельних, санітарних та інших норм та правил.

 5.3. Захоронення (утилізація) твердих побутових відходів здійснюється виключно на полігоні твердих побутових відходів .

 5.4. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій загального користування.

 5.4.1.Утримання парків (парків культури і відпочинку, парків- пам’яток садово-паркового мистецтва, спортивних, дитячих, меморіальних та інших (надалі парків), рекреаційних зон, садів. зон зелених насаджень, скверів і майданчиків для дозвілля та відпочинку:

 5.4.1.1.Благоустрій та утримання в належному стані територій парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів , майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюють їх балансоутримувачі відповідно до цих Правил та інших нормативних актів. Благоустрій на утримання в належному стані територій вказаних у пункті 1 територій включає:

 ? санітарне очищення: прибирання сміття, відходів, листя, утримання контейнерів для сміття та відходів, укладання договорів на їх вивезення;

 ? освітлення території; 

 ? озеленення, збереження зелених засаджень;

 ? відновлення території у міжсезонний період, після стихійних природних явищ, аварій, в інших випадках; 

? утримання в належному стані належних балансоутримувачу будівель, споруд, що розташовані та території парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів і майданчиків для дозвілля та відпочинку;

 ? встановлення та утримання в належному стані обладнання, приборів освітлення, малих архітектурних форм та інших елементів благоустрою;

 ? забезпечення безпечних умов перебування та відпочинку громадян. 5.4.1.2.При цьому забороняється:

 - спалювання листя, гілля та сміття, 

- пошкодження зелених насаджень, збір квітів та території парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів, майданчиків для дозвілля та відпочинку, 

 - пошкодження елементів благоустрою,

 - розпивати алкогольні напої та палити на територіях парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів і майданчиків для дозвілля та відпочинку. 

5.4.2. Утримання пам’яток культурної та історичної спадщини : 

5.4.2.1. Території пам’яток культурної та історичної спадщини, інших пам’яток  місцевого значення утримуются належному стані, захищаються від пошкодження, руйнування або знищення відповідно до вимог законодавства. 5.4.2.2 Використання пам’яток культурної та історичної спадщини, інших пам’яток повинно здійснюватися відповідно до режимів, встановлених органами охорони культурної спадщини, у такий спосіб, що потребує як найменших змін і доповнень та забезпечує збереження їх матеріальної автентичності, просторової композиції, а також елементів обладнання, впорядкування, оздоблення, тощо. 

5.4.3.Утримання доріг, вулиць (провулків,проїздів). 

5.4.3.1.Власники доріг, вулиць або уповноважені особи повинні здійснювати їх належне експлуатаційне утримання. 

5.4.3.2.Використовувати дороги не за їх призначенням забороняється.

 5.4.3.3. Встановлювати засоби організації дорожнього руху дозволяється лише за узгодженням з відповідними службами та відділами. 5.4.3.4.Озеленення вулиць і доріг здійснюється відповідно до встановлених норм та правил. 

5.4.3.5. Забороняється мити транспортні засоби на проїзній частині дорожніх об’єктів, узбіччі та тротуарах.

 5.4.3.6.Забороняється ставити автотранспорт в місцях не відведених під автостоянки. 

5.4.3.7.Власники та користувачі земельних ділянок, що межують з «червоними лініями» вулиць і доріг, зобов’язані:

 ? утримувати в належному стані виїзди з цих ділянок. Запобігати винесенню на дорожні об’єкти землі, каміння та інших матеріалів, сміття;

 ? установлювати і утримувати в справному стані огорожі і вживати заходи для запобігання неконтрольованому виходу худоби та свійської птиці на дорожні об’єкти; 

? власникам побутово-торговельних споруд та інших будинків і споруд масового відвідування влаштовувати місця для стоянки транспортних засобів і виїзду на дорожні об’єкти з погодженням у відповідних органах.

 5.4.4. Утримання кладовищ 

5.4.4.1 Утримання кладовищ, військових братських та одиночних могил, земельних ділянок для почесних поховань, братських могил, а також померлих одиноких громадян, померлих осіб без певного місця проживання, померлих від поховання яких відмовилися рідні, місць поховань знайдених невпізнаних трупів забезпечується виконавчим органом селищної ради за рахунок коштів місцевого бюджету. 

5.4.4.2 Утримання в належному естетичному та санітарному стані могил, місць родинного поховання, надмогильних споруд здійснюється відповідно їхніми власниками за рахунок власних коштів. 

5.4.4.3 Утримання в належному стані територій кладовищ та місць поховань передбачає використання їх за призначенням, санітарне очищення, озеленення, охорону зелених насаджень, збір та вивезення сміття відповідно до вимог цих правил. 

5.4.4.4 Існуючі місця поховання не підлягають знесенню і можуть бути перенесені тільки за рішенням виконкому сільської ради у випадку постійного підтоплення, зсуву або іншого стихійного лиха.

 5.4.4.5 Поховання померлих здійснюється з дотриманням вимог санітарно-епідеміологічного законодавства та Закону України «Про поховання та похоронну справу».

 5.4.4.6 Виконання будь-яких будівельних робіт у місцях поховань, на місцевості із залишками слідів давніх поховань, на територіях закритих кладовищ, а також у прилеглих до місць поховань охоронних зонах забороняється.

 5.4.5. Порядок здійснення благоустрою та утримання прибудинкових територій, територій житлової та громадської забудови .

5.4.5.1. Благоустрій територій житлової та громадської забудови здійснюється з урахуванням вимог використання цієї території відповідно затвердженої містобудівної документації, регіональних і місцевих правил забудови, цих Правил, а також установлених державних стандартів, норм і правил. 

5.4.5.2. Благоустрій прибудинкової та присадибної ділянки проводиться її власником або користувачем цієї ділянки.

 5.4.5.3. Благоустрій присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством взяті на облік або передані в комунальну власність як безхазяйні, проводиться сільською радою. 

5.4.6. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій підприємств, установ, організацій та закріплених за ними територій.

 5.4.6.1. Підприємства, установи, організації забезпечують благоустрій та утримання в належному стані земельних ділянок, наданим їм на праві власності чи користування, відповідно до Закону, цих Правил та інших нормативних актів за власні кошти.

 5.4.6.2. Підприємства, установи, організації зобов’язані утримувати закріплені за ними території в належному стані . 

5.4.6.3. Межі та режим використання закріпленої за підприємствами, установами, організаціями території об’єднаної територіальної громади визначає сільська рада. 

VI. Порядок санітарного очищення території Маразліївської сільської ради

 6.1. Санітарне очищення території Маразліївської сільської ради включає механізоване та ручне прибирання території об’єктів благоустрою, збір та видалення в установлені місця відходів, сміття, листя, гілля, снігу, криги, належне їх захоронення, обробку, утилізацію, знешкодження та інші дії, що забезпечують утримання території сільської ради відповідно вимог цих Правил, санітарних норм та правил. рішень сільської ради, чинного законодавства.

 6.2. Обов’язки по механізованому та ручному прибиранню територій, здійснення заходів з благоустрою:

 - покриття проїзної частини вулиць, провулків, а також покриття тротуарів, площ, дворів – покладається на виконавчий комітет сільської ради;

 - тротуарів, територій, суміжних (прилеглих) з приватними домовладіннями – покладається на власників домоволодінь, а контроль за виконанням цього обов’язку на виконавчий комітет сільської ради;

 - дворів, тротуарів, майданчиків, покриття проїзної частини, інших суміжних (прилеглих) територій з земельними ділянками, що надані у власність або користування юридичним або фізичним особам – покладається на відповідні підприємства, установи, організації, приватних підприємців, громадян, які є власниками або користувачами таких ділянок;

 - охоронних зон ліній електропередач – покладається на відповідні підприємства, що їх експлуатують;

 - прилеглих до центрально-теплових, трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанцій у радіусі 10 метрів – покладається на підприємства, установи, організації на балансі в яких знаходяться вказані об’єкти;

 - зелених насаджень, парків культури та відпочинку, скверів, пам’яток садово-паркового мистецтва, спортивних, дитячих, меморіальних та інших рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, майданчиків для дозволу та відпочинку – покладається на їх балансоутримувачів; 

- мостів – покладається на їх балансоутримувачів. - рішенням сільської ради за підприємствами, установами, організаціями, приватними підприємцями можуть бути закріплені для прибирання інші території в межах селищної ради; 

6.2.2. На територіях, які належать прибирати, необхідно проводити весь комплекс робіт, спрямований на наведення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме: 

? регулярне прибирання сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу, що забезпечує утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарному стані, при цьому тротуари прибираються вздовж всієї ділянки будинку, домоволодіння;

 ? регулярне миття об’єктів благоустрою, якщо їх можна мити для утримання в належному стані;

 ? регулярне прибирання місць встановлення сміттєзбірників, а також місць, забруднених побутовими та іншими відходами, на територіях прилеглих до будинків та споруд;

 ? встановлення на території загального користування урни для випадкового сміття, своєчасного їх очищення та забезпечення вивезення сміття; очищення опор ліній електропередач, стовпів, стовбурів, парків, дерев, будівель та інших елементів благоустрою від об’яв, реклам, вивішених у недозволених місцях; 

? регулярне знищення бур’янів, покіс трави заввишки більше 10 см, видалення сухостійні дерев та чагарників, видалення сухого та поломаного гілля та забезпечення їх вивезення; 

? регулярне обстеження прилеглих та закріплених територій з метою виявлення територій зі значним розростанням карантинних рослин, проводити заходи по їх знищенню;

 ? проведення заходів, що забезпечують збереження насаджень, квітників, газонів;

 ? проведення протягом року необхідних заходів по боротьбі зі шкідниками та хворобами зелених насаджень;

 ? проведення в повному обсязі заміни сухих та пошкоджених кущів і дерев ; ? утримання в належному стані фасадів будівель, огорож та інших споруд;

 ? проведення відновлення благоустрою території після проведення ремонтних або інших робіт, а також після аварій або природних явищ, які спричинили погіршення благоустрою;

 ? забезпечення прибирання суб’єктами відповідних територій у зимовий період (видалення снігу та снігово-льодяних утворень). В першу чергу очищати тротуари, дороги до житлових будинків, місця для зупинки маршрутних таксі та автобусів, люки водопровідних і каналізаційних колодязів, усувати слизькість.

VII. Вимоги щодо дотримання тиші в громадських місцях.

7.1. Підприємства, установи, організації та громадяни при здійснення будь-яких видів діяльності з метою відведення і зменшення шкідливого впливу на здоров’я населення шуму та інших фізичних факторів зобов’язані: 

7.1.1. Здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попереджання утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами; 7.1.2. Забезпечувати в прилеглих житлових будинках, жилих та не жилих приміщеннях дотримання такого рівня шуму працюючого обладнання, вентиляційних систем, радіоприймачів, телевізорів, гучномовних установок, музичних інструментів, засобів індивідуальної трудової діяльності, а також інших джерел шуму, щоб він не проникав за межі відповідного приміщення та не перевищував би 40 ДБ в денний т 30 ДБ в нічний час;

 7.1.3. Починати роботу обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність жилих і громадських будівель, за умов вжиття невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

 7.1.4. Визначення встановлених Законом святкових і неробочих днів, інших свят, в які дозволяється проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використання вибухових речовин і піротехнічних засобів. Проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використання вибухових речовин і піротехнічних засобів у заборонений час здійснювати за погодженням виконкому сільської ради. 

VIII. Утримання тварин

 8.1. Громадяни та суб’єкти господарювання – власники тварин зобов’язані:

 ? реєструвати тварин ;

 ? не допускати утримання собак в місцях загального користування;

 ? вигулювати собак виключно на повідку та наморднику, при цьому уникати місць масового скупчення людей, особливо дітей;

 ? не допускати забруднення тваринами місць загального користування. У разі забруднення власник зобов’язаний прибрати за своєю твариною;

 ? не проводити купання собак в місцях масового відпочинку, в місцях перебування людей на воді.

 8.2. Не допускається жорстоке поводження з тваринами та неналежне їх утримання. Таке поводження тягне за собою притягнення до відповідальності згідно чинного законодавства України.

IX. Обмеження щодо паління тютюнових виробів

 9.1. Забороняється паління тютюнових виробів на робочих місцях та в громадських місцях ( за винятком місць, спеціально для цього відведених), а саме:

 ? в будівлях, спорудах (їх частинах), які доступні або відкриті для населення; 

? в державних установах, безпосередньо в приміщеннях сільської ради;

 ? на стадіонах, в зонах масового відпочинку; 

? на територія закладів освіти;

 ? при пішохідному переміщенні по тротуарам, вулицям, прибудинкових територіях.

 9.2. Власник або уповноважені ним особи, чи орендарі відповідних споруд, приміщень зобов’язані відвести спеціально обладнані місця для паління вентиляцією, урнами для гасіння недопалків, засобами пожежогасіння, ящиком з піском та написом « Місце для паління».

 9.3. У громадських місцях ( кафе, барах, ресторанах та ін.) особи, які не палять розміщуються таким чином, щоб тютюновий дим не поширювався на них. 

X. Контроль у сфері благоустрою території Маразліївської сільської ради.

10.1. Контроль у сфері благоустрою території Маразліївської сільської ради спрямований на забезпечення дотримання всіма підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкуванням, приватними підприємцями, громадянами України, а також іноземцями та особами без громадянства вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», цих Правил та інших нормативно-правових актів. 

10.2. Контроль за станом благоустрою Маразліївської сільської ради, виконанням цих правил, у тому числі контроль за утриманням в належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій покладається на виконком Маразліївської сільської ради. 

10.3 Контроль за станом благоустрою здійснюється шляхом:

 - проведення перевірок територій (рейди);

 - розгляду звернень громадян, підприємств, установ, організацій;

 - участі в обговорення проектів благоустрою територій населених пунктів, іншої технічної документації з питань благоустрою і внесення відповідних пропозицій на розгляд Маразліївської ради;

 - направлення винним у порушенні законодавства з питань благоустрою населених пунктів та цих Правил особам приписів про усунення порушень,

 - подання позовів до суду про відшкодування шкоди, завданої об’єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів та цих Правил.

XI. Відповідальність юридичних та фізичних осіб за порушення Правил благоустрою Маразліївської сільської ради

11.1. За порушення цих Правил винні особи несуть відповідальність, встановлену Кодексом України «Про адміністративні правопорушення», Законом України «Про благоустрій населених пунктів», іншими нормативно-правовими актами та рішеннями Маразліївської сільської ради. 

11.2. У разі порушення Правил благоустрою особи, винні в їх порушенні зобов’язані вчинити всі необхідні дії для усунення зафіксованого порушення. Усунення порушення здійснюється негайно. У виняткових випадках, коли усунення пов’язане із значним об’ємом робіт або необхідністю залучення третіх осіб для виконання відповідних робіт, усунення порушення може бути здійснено у триденний строк. У випадках, коли порушення вимог цих Правил пов’язане із аварією, стихійним лихом, усунення наслідків такого порушення здійснюється у п’ятиденний строк. 

11.3. У разі якщо особи винні у порушенні цих Правил, не виконують усунення порушення у встановлений строк, балансоутримувач об’єкта або елементу благоустрою має право на відшкодування витрат (збитків), понесених у зв’язку з усуненням порушення вимог цих Правил. Збитки, завдані об’єкту благоустрою підлягають відшкодуванню згідно даних бухгалтерського обліку. 

11.4.Притягнення осіб, винних у порушенні Правил благоустрою населених пунктів до відповідальності, передбаченої законом, не звільняє їх від обов'язку відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення вимог цього рішення. 

11.5. Шкода, завдана внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення незалежно від сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів у розмірах, які визначаються на підставі затверджених у встановленому порядку такс, методик, розрахунків щодо обрахування шкоди. Відсутність таких такс, методик, розрахунків не може бути підставою для відмови у відшкодуванні шкоди. У такому разі шкода компенсується за фактичними витратами, затвердженими в установленому порядку рішенням Маразліївської сільської ради, на облаштування одного квадратного метра території громади або базової вартості одного квадратного метра землі на відновлення порушеного стану об'єкта благоустрою або довкілля.

 

Секретар сільської ради                                          І.В. Москаленко




 

 

 

 

 

 

Описание: Описание: TSIGN

 

Україна

Маразліївська сільська рада

Білгород - Дністровського району Одеської області

 

РІШЕННЯ (ПРОЕКТ)

 

 

Про зміну типу та найменувань

закладів загальної
середньої освіти Маразліївської сільської ради

 

          Відповідно до законів України ″Про місцеве самоврядування в Україні″, ″Про освіту″, ″Про повну загальну середню освіту″, з метою приведення установчих документів та типів закладів загальної середньої освіти у відповідність до норм чинного законодавства України у сфері освіти згідно з п.13 ч.3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України ″Про освіту″ та Закону України ″Про повну загальну середню освіту″, заслухавши інформацію начальника Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту виконавчих органів Бадіної О.Ю., Маразліївська сільська рада

ВИРІШИЛА:

1. До 01 вересня 2022 року змінити  типи та найменування закладів загальної середньої освіти Маразліївської сільської ради, а саме:

   1.1.Змінити найменування Монашівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» Маразліївської сільської ради на  ″Монашівська гімназія ″ та тип закладу освіти на ″гімназія″.

 Місцезнаходження: 67744, Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, с.Монаші, вул..Шкільна, 126.

  1.2. Змінити найменування Олексіївського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей» на «Олексіївська гімназія» та тип закладу освіти на ″гімназія″.

 Місцезнаходження: 67761, Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, с. Олексіївка, вул. Центральна, 6-б.

   1.3. Змінити найменування Широківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» Маразліївської сільської ради на «Широківський опорний заклад загальносередньої освіти Маразліївської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області.

     Місцезнаходження: 67764, Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, с.Широке, вул. Шкільна,5.

1.4. Змінити найменування філії «Маразліївський навчально-виховний комплекс І ступеня – дошкільний навчальний заклад» Широківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» Маразліївської сільської ради на ″Маразліївська початкова школа ″ Маразліївської сільської ради та тип закладу освіти на ″початкова школа″ Широківського опорного закладу загальносередньої освіти Маразліївської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області.

 Місцезнаходження: 67760, Одеська обл.., Білгород-Дністровський р-н, с.Маразліївка, вул. Миру,97

1.5. Змінити найменування філії «Великомар’янівський навчально-виховний комплекс І ступеня – дошкільний навчальний заклад» Широківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» Маразліївської сільської ради на ″Великомар’янівський дошкільний заклад ″ Маразліївської сільської ради та тип закладу  на ″дошкільний заклад″ Широківського опорного закладу загальносередньої освіти Маразліївської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області.

Місцезнаходження: 67762, Одеська обл.., Білгород-Дністровський р-н, с.Великомар’янівка, вул. Шкільна,113.

1.6. Змінити найменування філії «Долинівський навчально-виховний комплекс І ступеня – дошкільний навчальний заклад» Широківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» Маразліївської сільської ради на ″Долинівський дошкільний заклад ″ Маразліївської сільської ради та тип закладу  на ″дошкільний заклад″ Широківського опорного закладу загальносередньої освіти Маразліївської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області.

Місцезнаходження: 67763, Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, с.Долинівка, вул. Миру, 5

2. Організувати проведення громадського обговорення щодо зміни типу та найменувань закладів загальної середньої освіти Маразліївської сільської ради.

 

3. Відповідальною за організацію та проведення громадського обговорення щодо зміни типу та найменувань закладів загальної середньої освіти Маразліївської сільської ради визначити Бадіну О.Ю., начальника  Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту виконавчих органів Маразліївської сільської ради.

 

4.  Відповідальній за проведення громадського обговорення  Бадіній О.Ю.:

4.1.  Розмістити інформацію щодо зміни типу та найменувань закладів загальної середньої освіти Маразліївської сільської ради, місцезнаходження та адресу електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення, на офіційному  сайті Маразліївської сільської територіальної громади.

4.2. Після узагальнення висловлених в ході громадського обговорення зауважень, отриманих пропозицій та проведеного аналізу оприлюднити результати громадського обговорення на офіційному сайті Маразліївської сільської територіальної громади та  офіційних сайтах навчальних закладів Маразліївської сільської ради.

 

5. Контроль  за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з гуманітарних  питань (голова комісії  Заєць С.В.).


 

 Маразліївський сільський голова                                                          В.О.Топор


 

 с. Маразліївка

 «03»  вересня  2021 року

 № _____– VІІІ

 

Описание: Описание: TSIGN

 

Україна

Маразліївська сільська рада

Білгород - Дністровського району Одеської області

 

РІШЕННЯ (ПРОЕКТ)

 

Про закріплення території обслуговування

за закладами загальної середньої освіти

Маразліївської сільської ради

 

 

       З метою створення умов для здобуття дітьми шкільного віку, повної загальної середньої освіти, здійснення контролю за охопленням навчанням дітей та підлітків шкільного віку, за відвідуванням ними навчальних занять, враховуючи вимоги ч.1 ст.13, ч.2 ст.30, ч.3 ст.66 Закону України «Про освіту», ч.1 ст.8 Закону України «Про повну загальну середню освіту», керуючись ст.26, ч.1 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши інформацію начальника Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту виконавчих органів Бадіної О.Ю., Маразліївська сільська рада

 

В И Р І Ш И Л А:

1. Закріпити території обслуговування за закладами загальної середньої освіти Маразліївської сільської ради, згідно з додатком 1  (додається).

 

2. Управлінню освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту виконавчих органів Маразліївської сільської ради (Бадіна О.Ю.) забезпечити охоплення навчанням дітей шкільного та дошкільного віку на закріплених територіях обслуговування за закладами дошкільної та загальної середньої освіти Маразліївської сільської ради.

 

3.Контроль  за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з гуманітарних  питань (голова комісії  Заєць С.В.).

 

 

 Маразліївський сільський голова                                                          В.О.Топор


 

 с. Маразліївка

 «03»  вересня  2021 року

 № _____– VІІІ

 

                                                                                   Додаток до рішення

Маразліївської сільської ради  

  №____-VІІІ  від 03.09.2021 р.      

 

     

Території обслуговування, 

закріплені за закладами загальної середньої освіти Маразліївської сільської ради

 

Назва закладу

Закріплена територія

1

Олексіївський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей» (67761 Одеська область, Білгород-Дністровський район, село Олексіївка, вул.Центральна,6-б, код ЄДРПОУ 42308374)

с.Монаші

с.Зелене

с.Маразліївка

с.Полянка

с.Романівка

2

Широківський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів-Дошкільний навчальний заклад» (67764 Одеська область, Білгород-Дністровський район, село Широке, вул. Шкільна,5, код ЄДРПОУ 34254508)

с.Великомар’янівка

с.Долинівка

с.Демидівка

 




 

Секретар Маразліївської сільської ради                                            І.В. Москаленко