В Україні проблема домашнього насильства практично не вивчалася. Тільки протягом останнього часу тема насильства у родині стали предметом публічного обговорення. Для того, щоб допомогти жертві домашнього насилля, треба відкрито говорити про дану проблему та шукати шляхи вирішення. Говорячи про насильство, найчастіше ми маємо на увазі лише фізичні його прояви: побої, ляпаси, зовсім забуваємо про такі його форми, як постійні або періодичні образи, приниження людської гідності, емоційна деривація (психічний стан, у якому люди відчувають недостатнє задоволення своїх емоційних бажань) тощо.

Тому, 23 вересня 2021 року партнером уповноваженого органу з питань пробації - Білгород-Дністровським міським центром соціальних служб був проведений семінар – тренінг на тему: «Насилля в сімї» для осіб міра покарання, яких не пов’язана з позбавленням волі.

Мета  заходу -  надання необхідних знань щодо поняття домашнього насильства, форм, причин, та умов його проявів, правових основ запобігання та протидії домашньому насильству. 

Тренери заходу Юлія Вороніна та Ольга Взглядова ознайомили суб’єктів пробації з поняттям «насильство», «агресор», «жертва», а також проінформували про види насильства. До того ж, пояснили  учасникам семінару-тренінгу різницю між поняттями «конфлікт» і «насильство». Зосередили увагу підоблікових саме на протидії психологічного та фізичного домашнього насильства,з'ясували причини поведінки учасників насильства.

Під час проведення групового заходу обговорили ефективні техніки взаємодії сторін в конфліктних ситуаціях та толерантному відношенню, вміння чути та слухати свого опонента без застосування насильницьких дій.

Спеціалістами Центру були надані практичні рекомендації суб’єктам пробації як уникнути ситуації насильства та як навчитися говорити про це.

Для всіх має бути чітке поняття, що таке домашнє насильство, як воно проявляється, хто є кривдниками, та куди особа може звернутись по допомогу.

 

 

 

 Фото без опису