«Коли справедливість зникає, то не залишається нічого,

що могло б надати цінність життя людей»

І. Кант

 

Всесвітній день соціальної справедливості

 

Соціальна справедливість є основоположним принципом мирного та благополучного існування. Соціально справедлива держава – це держава, яка бере на себе відповідальність за кожного громадянина і прагне забезпечити кожній людині гідні умови існування, соціальний захист, співучасть в управлінні виробництвом, а в ідеалі – приблизно однакові життєві шанси та можливості для самореалізації в суспільстві. Діяльність такої держави спрямована на загальне благо, утвердження в суспільстві соціальної злагоди.

26 листопада 2007 року Генеральна Асамблея проголосила  20 лютого - Всесвітнім днем соціальної справедливості, що відзначається щорічно починаючи з 2009 року.

В рамках святкування Всесвітнього дня соціальної справедливості,                              18 лютого 2021 року представниками Білгород-Дністровського міськрайонного центру зайнятості, Бюро правової допомоги та міського центру соціальних служб Білгород-Дністровської міської ради проведено спільний тематичний захід                           для  засуджених, міра покарання яких не пов’язана із позбавленням волі.

Метою заходу було роз’яснити суб’єктам пробації зміст поняття                  «соціальна справедливість» та висвітлити суть поняття «правова свідомість»               задля формування здатності вибирати правильну лінію поведінки в                різноманітних життєвих ситуаціях, необхідності посилення соціального захисту малозабезпечених громадян та забезпечення зайнятості населення.

Крім того, залучені до заходу особи отримали інформацію щодо власних прав та обов’язків, можливості пройти навчання за новою професією або офіційно працевлаштуватися.

Боротьба за соціальну справедливість – доленосне завдання незалежної України.  Саме тому прийняття Указу Президента України «Про День соціальної справедливості» та відзначення цього свята на державному рівні сприятиме акцентуванню уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій на вирішенні питань соціальної справедливості та соціального захисту, подолання бідності, забезпечення  повної зайнятості, гідної праці, гендерної рівності, соціального добробуту і в цілому у соціальній справедливості для всіх громадян України.

 

 

Фото без описуФото без описуФото без опису