Невідкладна перша медична допомога

Перша допомога – це проведення найпростіших медичних заходів для порятунку життя, зменшення страждань потерпілого від надзвичайної ситуації і попередження розвитку можливих ускладнень. Професійно таку допомогу надають, звичайно ж, медики, але не завжди швидка допомога може прибути вчасно на місце події. Тому, вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття служб порятунку може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини. Навички першої допомоги – критична необхідність для кожної людини, а тим більше особливо в часи нашого сьогодення – в умовах війни. Так, в рамках тижня «надання першої медичної допомоги», Білгород-Дністровський районний відділ з питань пробації спільно з волонтером пробації, фахівцем громадського здоров'я Білгород-Дністровського районного відокремленого підрозділу Державної установи «Одеський ОЦКПХ МОЗ України» Нелею Бідюк проведено лекцію на тему: «Надання невідкладної медичної допомоги при різних травмах». В ході заняття учасники заходу ознайомилися з простими доцільними діями, спрямованих на збереження здоров'я і життя потерпілого. Фахівцем громадського здоров'я було наголошено про одне з головних правил надання першої долікарської допомоги: правильність і доцільність,швидкість, продуманість, рішучість, спокій, оцінення стану потерпілого і визначення того, яку допомогу в першу чергу потрібно надати.

Наприкінці групового заходу суб’єкти пробації переглянули навчальний відеоролик даної тематикита надані практичні рекомендації.