Заборона на риболовлю 2024: що відомо?
Період нересту дуже важливий, тому щороку у весняно-літній період в Україні запроваджуються певні обмеження на вилов риби у водоймах. Заборону на риболовлю під час нересту вводять, щоб зберегти рибні запаси.
Риболовля у цей період дозволяється лише з берега та за межами нерестовищ, заборонено промислове рибальство та підводне полювання. Також забороняється пересування вздовж водоймів на транспортних засобах та моторних суднах. Винятком є судна, що належать органам рибоохорони та іншим уповноваженим державним органам.
Отже, забороняється вилов у такі періоди
§ у період нересту, за виключенням добування (вилову) водних біоресурсів на не заборонених органами рибоохорони ділянках рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) гачковими знаряддями (добування) вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега
§ добування (вилову) раків у період їх линьки і виношування ними ікри
ЗАБОРОНА ДОБУВАННЯ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ У РИБОГОСПОДАРСЬКИХ ВОДНИХ ОБ’ЄКТАХ У ВИЗНАЧЕНІ СТРОКИ ПІД ЧАС НЕРЕСТУ ЗАЗВИЧАЙ ТРИВАЄ З 1 КВІТНЯ ПО 30 ЧЕРВНЯ, АЛЕ ДАТИ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ, ЗАЛЕЖНО ВІД МІСЦЯ ВИЛОВУ. ДО 30 ЧЕРВНЯ ТРИВАЄ ЗАБОРОНА Й НА ВИЛОВ РАКІВ.
На період нересту у Дунаї заборона діє 45 діб, на придатковій системі української ділянки ріки, включаючи озеро Сасик - 60 діб. У річці Дністер в Одеській області та плавневих озерах з 15 квітня до 15 червня. У Дніпрі - від місця впадання у Дніпровський лиман до забороненого простору колишньої Каховської ГЕС із притокою Інгулець від гирла до с. Велика Олександрівка - з 10 квітня до 15 червня. Південний Буг від впадання у Бузький лиман до с. Голоскове - з 5 квітня до 25 травня. Річка Інгул - від гирла до північної межі с. Розанівка - з 1 квітня до 30 червня.
У лиманах:
§ у Дніпровському, Бузькому і Березанському лимані - з 5 квітня до 5 червня
§ у Тилігульському, Григоріївському (Малому Аджаликському), Дофінівському (Великому Аджаликському), Шаболатському (Будацькому), Сухому і Тузловських - з 1 травня до 15 червня
§ Хаджибейському - з 15 квітня до 15 червня
§ Дністровському з прилеглими плавнями - з 15 квітня до 31 липня
§ Дніпровському по всій акваторії - з 5 квітня до 5 червня, а на ділянці від нижньої межі Дніпровсько-Хуторського лабазу - у півторакілометровій прибережній зоні, включаючи придаткову систему - до 15 червня
У Кучурганському водосховищі та всіх придністровських озерах - з 15 квітня до 15 червня.
В озерах і гирлах лиманів, які з’єднують озера і лимани з морем, і перед гирлами з боку моря та лиманів - на відстані 500 м в обидва боки від гирла - з 1 квітня до 31 серпня.
У всіх інших водоймах Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, не вказаних у цих Правилах - з 1 квітня до 30 червня.
У всіх внутрішніх водоймах Автономної Республіки Крим - з 1 квітня до 31 травня.
Басейн Азовського моря - на період нересту в усіх річках з їх придатковими системами - з 1 квітня до 31 травня (на щуки - з 15 лютого до 31 березня).
У всіх водосховищах, а також в озерах Волинської і Рівненської областей - з 1 квітня до 10 червня.
У річках, притоках і озерах Закарпатської області - з 25 березня до 15 травня.
У Дністрі з усіма притоками - з 1 квітня до 10 червня.
У всіх інших річках та їх кореневих водах - з 1 квітня до 20 травня, а в придаткових - з 1 квітня до 30 червня.
У водосховищах:
§ у Київському - від греблі насосної станції р. Ірпінь на відстані 3 км в обидва боки і вглиб водосховища - з 1 листопада до 30 червня
§ у Кременчуцькому - з 1 листопада до кінця весняної заборони
§ у Дніпровському - з 1 березня до 31 серпня (на вилов на деяких ділянках)
§ Карачунівське - з 1 квітня до 31 серпня (на вилов на деяких ділянках)
За риболовлю під час нересту накладають штраф в розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеження (позбавлення) волі на строк до 3 років з конфіскацією знарядь, засобів промислу та всього добутого.
При цьому важливо врахувати, що добова норма вилову риби становить 3 кг + одна особина, розмір якої перевищує мінімально дозволений для вилову. В іншому випадку порушнику загрожує штраф. Він залежить від виду риби:
§ сом - 5 117 грн
§ сазан (короп) - 3 706 грн
§ судак - 3 587 грн
§ щука - 3 468 грн
§ окунь - 3 162 грн
§ лящ - 1 649 грн
§ лин - 1 598 грн
§ карась сріблястий - 1 581 грн
§ плітки, краснопірки та плоскирки - по 1 564 грн
Закликаємо громадян бути відповідальними і дотримуватися Правил рибальства, також реагувати на факти браконьєрства. Якщо ви стали свідком правопорушення на воді, просимо невідкладно повідомляти за телефоном "Гарячої лінії" Держрибагентства 0-800-50-52-50. Адже від того, як пройде нерестова кампанія, залежить кількість риби в наших водоймах!