Фото без опису

Новини 

 

 

Оглядаючи виробничі потужності порту «Южний» голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький зазначив, що у листопаді минулого року відбувся його спільний візит в порт разом з Міністром інфраструктури Олександром Кубраковим за підсумками якого розроблений план роботи підприємства, що дозволило значно збільшити вантажообіг і прибутковість роботи порту.

Фото без опису
Фото без опису

«Морські порти Одеської області є складовою частиною транспортної і виробничої інфраструктури нашого регіону з огляду на їх розташування на шляхах міжнародних транспортних коридорів, які проходять через нашу область. Від ефективності функціонування морських портів, рівня їх технологічного та технічного оснащення, відповідності системи управління та розвитку інфраструктури сучасним міжнародним вимогам залежить конкурентоспроможність Одещини не тільки в систему економіки країни, а й на світовому ринку, бо портова галузь відіграє ключову роль у зростанні регіональної економіки. То ж головна задача, яку вбачає як керівництво країни, так і регіональна влада – це в першу чергу модернізація, осучаснення технології роботи такого потужного державного підприємства, як морський торгівельний порт «Южний». На мою думку, сьогодні керівництво порту абсолютно чітко і грамотно володіє ситуацією, розроблено чіткий графік роботи підприємства. Експортні вантажі складають 83% вантажообігу підприємства. ДП «МТП «Южний» перероблює ЗРК, ЗРО, чавун, метал, зернові вантажі. І говорячи про Стратегію розвитку морських портів, я хотів би відштовхнутись від Стратегії людського розвитку, яка була затверджена Указом Президента, тому що в першу чергу, це і робочі місця, і висока заробітна плата, і екологія, і безпека» – відзначив голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

За інформацією керівника ДП «МТП «Южний» Олександра Олійника морський торговельний порт «Южний» переробив 13.8 млн експортних вантажів, 2.14 млн імпортних вантажів та 747 тис. тонн транзиту й каботажу. Біля причалів держстивідора опрацьовано 229 суден, 102 з яких це великотоннажні балкери типу Capesize. Держстивідор оброблює такі імпортні вантажі, як нікелева руда, бентонітова глина, добрива, ріпак. Для української генерації електроенергії підприємство перевантажує вугілля та елементи вітроелектростанцій, які перевищують габарити вітряних турбін минулого року. У 2021 році розвантажено 3 судна з елементами вітрогенераторів, враховуючи 79-метрові лопаті та 4 судна з енергетичним вугіллям для ПАТ «Центренерго» та ДЕТК.

Фото без опису
Фото без опису

«Ефективність вантажних операцій забезпечується злагодженою роботою колективу та завдяки сучасному устаткуванню. У минулому році відбулося значне оновлення перевантажувальної техніки, у планах будівництво нового спеціалізованого комплексу, придбання нових портальних кранів. ДП «МТП «Южний» стабільно нарощує темп модернізації виробництва та покращує умови праці. Кожен працівник Морського торговельного порту «Южний» прагне мати високий результат. Як наслідок, підприємство є потужним стивідором, ми демонструємо гідний вантажообіг та високий прибуток. Максимально можливі показники гарантують нам перспективну роботу та вдосконалення. Результати 2021 року мотивують нас на нові звершення і пошук можливостей для розвитку», – зазначив в розмові з головою ОДА керівник ДП «МТП «Южний» Олександр Олійник.

Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису