Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, з метою запобігання на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»  й підвищення темпів вакцинації та охоплення більшої кількості населення Центрами первинної медико - санітарної допомоги району здійснюється щоденна вакцинація населення району.

Так, за минулий тиждень з 20 по 27 грудня 2021 року вакциновано 2072 особи, з яких І- дозою 769 осіб, ІІ - дозою 1303 особи .

 Від початку вакцинальної кампанії щеплено  41,7%  населення району,

 а саме 83856 осіб :із низ них: І-дозою 46535 осіб (23,1%), ІІ- дозами  37321 осіб (18,5%).

Дані  щодо  вакцинації населення у розрізі сільських, селищних, міських рад Білгород – Дністровського району:   Білгород – Дністровська м/р – 56,85 % ; Дивізійська с/р.  – 30,28% ; Кароліно – Бугазька с/р– 40,64 %; Кулевчанська с/р – 40,47 %; Лиманська с/р – 36,31 %; Петропавлівська с/р. -  28,29%; Плахтіївська с/р. -  25,86% ; Саратська с/р – 61,77 %; Сергіївська с/р – 42,01%; Старокозацька с/р – 33,13 %; Татарбунарська м/р – 37,17%; Тузлівська с/р. -  29,46% ; Успенівська с/р  - 31,32 % ;  Маразліївська с/р. - 20,73% ; Мологівська с/р – 44,25 %;  Шабівська с/р.  – 25,36%.

Вакцину від коронавірусу почали розробляти, аби зупинити пандемію коронавірусної хвороби COVID-19, яка спалахнула 2020 року. Науковцям знадобилися рекордно короткі терміни, аби розробити таку вакцину.

 Для щеплень доступні вакцини AstraZeneca, CoronaVac, Pfizer та Moderna. Незалежно від вакцини, робити щеплення потрібно двічі.

Moderna – це мНК-вакцина, розроблена американською компанією Moderna. Для повного щеплення цією вакциною необхідно отримати дві дози з інтервалом у 28 днів. Ефективність вакцини становить 94,1%. Вакцина несе частину генетичного коду вірусу, до якого імунна система людини має сама виробити антигени. Переважно ці антитіла виробляються непомітно, однак деякі вакциновані можуть відчувати слабкість, біль у місці щеплення та підвищення температури. Проте такі симптоми є нормальними: таким чином організм і виробляє імунітет до хвороби.

CoronaVac (Sinovac) виготовляє китайська біофармацевтична компанія Sinovac Biotech.

Це традиційна інактивована вакцина, головним компонентом якої є нежиттєздатні вірусні частинки, які не можуть спричиняти хворобу, але викликають імунну реакцію. Вакцина передбачає дві ін’єкції з інтервалом 28 днів. Щеплені пацієнти майже не скаржаться на побічні дії від вакцинації CoronaVac, порівняно з іншими препаратами, однак у деяких щеплених можлива невелика слабкість та підвищення температури.

Comirnaty (Pfizer) виготовляється американською фармацевтичною компанією Pfizer спільно з німецькою біотехнологічною компанією BioNTech. Як і Moderna, це матрична РНК-вакцина, що, потрапляючи в організм людини, синтезує антигени, які викликають імунну реакцію. Для повного щеплення необхідно отримати дві дози вакцини Comirnaty з інтервалом від 21 до 28 днів. Більшість вакцинованих майже не відчувають побічної реакції від щеплення, однак можливий біль у місці уколу, невелика слабкість та температура.

Covishield/Vaxzevria (AstraZeneca) розроблена Оксфордським університетом і компанією AstraZeneca. Україна використовує для щеплення вакцину індійського (під торговою маркою Covishield), корейського та європейського виробництва.

Це векторна вакцина, яка базується на безпечному для людей вірусі застуди шимпанзе. Цей вірус модифікується таким чином, набуває ген із невеликою частиною геному SARS-CoV-2 і виробляє поверхневий білок коронавірусу. Після вакцинації цей вірус потрапляє у деякі людські клітини, які починають викори стовувати ген для створення поверхневого білка. Імунна система розпізнає його як чужорідний елемент і виробляє антитіла, які здатні захистити від захворювання на коронавірус. Більшість щеплених вакциною компанії AstraZeneca у першу добу відчувають побічні дії: біль у місці уколу, головний біль, втому та озноб.

 

Білгород-Дністровська районна державна адміністрація - Posts | Facebook